Skąd czerpać inspirację do aranżacji?

kw. 02, 15 Skąd czerpać inspirację do aranżacji?

Nie każdy musi być projektantem, ale każdy chce mieszkać w ładnym wnętrzu. Oczywiście, projektanta można wynająć, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami a przecież przy remoncie wydatków zawsze jest za dużo. Skąd brać pomysły na urządzenie przytulnego gniazdka?

Jeżeli sami nie wiemy czego dokładnie szukamy, ale mamy pewne oczekiwania wobec wyposażenia i jego funkcjonalności, to warto zajrzeć do przeróżnych katalogów dotyczących wystroju wnętrz. W ich wydawaniu specjalizują się firmy produkujące meble i wyposażenie do domu, ale także wydawnictwa drukują branżowe gazetki. Znajduje się w nich wiele przykładowych aranżacji, propozycji, nowości, porad.

Internet jest przepełniony portalami wszelkiej maści. Bez trudu można w nim znaleźć strony poświęcone tematyce remontów i urządzania wnętrz. Nie tylko profesjonaliści udzielają rad i dzielą się swoimi uwagami. Wiele osób prowadzi blogi z czystej pasji. Zamiłowanie do pięknych przedmiotów i wnętrz przekuwają na prywatne blogi. Swoistą platformą, służącą do wymiany informacji są fora internetowe – tutaj każdy może zostawić swój komentarz. Masz pytanie? Zadaj je i czekaj na odpowiedź.

Jeżeli nie ufamy obcym, to zawsze można spytać o radę rodzinę , przyjaciół, sąsiadkę itd. Ktoś, kto niedawno remontował kuchnię, łazienkę czy pokój będzie na bieżąco z nowinkami i na pewno doradzi w sprawie wyboru farby, tapery lub ekipy remontowej. To samo dotyczy mebli i różnych rozwiązań praktycznych, które są szczególnie ważne w przypadku małych pomieszczeń. Jeśli chodzi o kolorystykę – zawsze trzeba kierować się swoim gustem i upodobaniami. Nie zawsze kolor najmodniejszy w danym sezonie będzie zgodny z poczuciem estetyki domowników.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *