Salon, który sprzyja relaksowi

gru 18, 14 Salon, który sprzyja relaksowi

Salon to pomieszczenie, które najczęściej jest wizytówką naszego domu. To w nim przyjmujemy naszych gości, dlatego też wkładamy bardzo dużo serca w wykończenie tego właśnie wnętrza.

Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że salon powinien sprzyjać również naszemu relaksowaniu się i spędzaniu czasu w rodzinnym gronie. Zadbajmy więc o to, aby stworzyć sobie odpowiednie ku temu warunki.

Salon wieczorową porą, gdy w domu nie ma nikogo prócz domowników, powinien być przestrzenią ciepłą i przytulną. W nim też powinny znaleźć się strefy wydzielone do sprzyjających odpoczynkowi czynności.

Kanapy na których siedzimy muszą być wygodne, i pomieścić każdego z domowników. Przy nich dobrze jeżeli znajdzie się stolik, na który podłożyć będziemy mogli filiżanką popołudniowej kawy czyt herbaty.

Jeżeli lubimy czytać, pamiętać musimy również o odpowiednim oświetleniu, aby nie była to czynność męcząca oczy. Najlepiej sprawdzi się tu lampa stojąca, którą usytuujemy w miejscu, w którym najwygodniej się nam czyta. Może to być również niewielka lampka nocna, którą ustawimy na niskim meblu. Najlepiej jeżeli będzie ona miała ruchome ramie, dzięki któremu strumień światła będziemy mogli skierować bezpośrednio na czytany tekst.

A propos oświetlenia, podczas relaksu dobrze jest zrezygnować z mocnego oświetlenia głównego. W zupełności wystarczą tu kinkiety ścienne, które dają przyjemne, ciepłe i przytłumione światło.

Jeżeli masze pomieszczenie jest na tyle duże, że moglibyśmy zamontować w nim kominek, z pewnością trzeba to przemyśleć. Nic tak nie koi po całym dniu, jak spędzenia czasu w pokoju oświetlonym światłem żywego ognia z kominka.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *