Rolety – które będą najlepsze?

mar 22, 15 Rolety – które będą najlepsze?

 

Wybór rolety wbrew pozorom wcale nie jest taki prosty. Sklepy oferują nam różne rodzaje, jednak dla nas różnią się tylko ceną. Jaką roletę należy wybrać, aby była funkcjonalna i jednocześnie dobrze prezentowała się w naszym oknie?

Do wyboru mamy rolety mini, rzymskie i zwykłe zwijane. Rolety mini charakteryzują się przede wszystkim bardzo prostym sposobem montażu. Nie wymagają wiercenia – montuje się je bezpośrednio na skrzydle okna. Kupujemy je na pojedyncze skrzydła, dlatego umożliwiają dowolne kombinacje – możemy zakryć tylko jedną część okna, a drugą pozostawić bez rolety. Plusem rolet mini jest to, że trzymają się bardzo blisko szyby.

Klasyczne rolety wymagają montażu na ścianie lub suficie. Można także zaopatrzyć się w specjalne uchwyty i zamontować je na ramie okna. Zazwyczaj się nawijane na drążek.  Na rynku dostępne są w wersji prostej lub falowanej u dołu. Ten rodzaj poleca się szczególnie przy dużych oknach. Gdy zależy nam na całkowitym zaciemnieniu pokoju, np. w sypialni lub pokoju dziecięcym, dobrym rozwiązaniem są rolety w systemie kasetowym. Dzięki specjalnym prowadnicom po bokach dopływ światła jest praktycznie zerowy.

Dla osób którym zależy nie tylko na funkcjonalności, ale także na estetyce dobrym wyborem będą dekoracyjne rolety rzymskie. Podczas podnoszenie układają się one w eleganckie, równoległe fałdy. Wykonane są z wysokiej jakości tkanin, dlatego też cena jest o wiele wyższa niż w przypadku rolet tradycyjnych. Plusem rolet rzymskich jest fakt, że bardzo łatwo je ściągnąć i wyprać.

rolety

Kolorystyka rolet jest oczywiście kwestią indywidualną. Możemy je dopasować do koloru ścian i podłóg lub zastosować jako element kontrastujący. Przed kupnem warto sprawdzić grubość materiału oraz to czy Słońce mocno przez nie prześwituje. Faktem jest, że jasne rolety lepiej chronią przez wścibskimi sąsiadami, niż przed mocnym Słońcem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *