Retro łaźnia

lut 11, 15 Retro łaźnia

Styl retro już od dłuższego czasu utrzymuje się na topie pomysłów na aranżację wnętrz. Czasem jest to tylko jeden pokój w domu, czasem całe mieszkanie urządzone jest w stylu vintage. Dziś podpowiemy, co wybrać do łazienki, by sprawić żeby unosił się w niej elegancki styl minionych epok.

Zwyczajowo, słowem vintage określa się elementy sztuki, aranżacji bądź ubioru które należały do stylu minionych dekad, nie młodszych jednak niż dwadzieścia lat. Efekt ten można osiągnąć dzięki połączeniu różnych nurtów, wyboru składowych wystroju stylizowanych na minione epoki bądź rzeczy naprawdę starych, ale dzielnie znoszących upływający czas.

Wzrost popularności elementów vintage i retro można wytłumaczyć ich uniwersalnością. Nie trzeba wydawać ogromnych sum na eleganckie projekty by osiągnąć zamierzony efekt. Czasem wystarczy drobna zmiana, jeden szczegół, by we wnętrzu jak u siebie mogła czuć się Marylin Monroe. Takim elementem może być na przykład lustro w masywnej, suto zdobionej ramie bądź wanna na nóżkach. Pudełko na drobiazgi znalezione na babcinym strychu, bądź ozdobna brzytwa, której używał kiedyś nasz dziadek. Mogą być nim nawet stylizowane baterie łazienkowe czy też krótka firanka z frędzelkami.
Wanna to centralny element wystroju retro łazienki

Odważniejszym polecamy całkowitą zmianę wystroju. Doskonałym pomysłem mogą być kafelki w odcieniach brązu ze wzorami kojarzącymi się z konkretną epoką. Co jest jednak najważniejsze, nic nie stoi na przeszkodzie by w takim pomieszczeniu zainstalować także efektowną oprawą świetlną na bazie taśm ledowych. Efekt, który możemy osiągnąć takim posunięciem czasem może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

By jednak z maszyny do podróży w czasie skorzystać za każdym razem przekraczając próg łazienki, zainwestujmy w elegancką, wolnostojącą wannę, która zawsze była centralnym punktem łazienek otoczoną stonowanymi kolorami ozdobnej ceramiki. Dzięki temu, rytuał kąpieli ma szansę nabrać nowego wyrazu i stać się obowiązkowym elementem wieczoru, rezygnując tym samym z niewzbudzającego takich emocji korzystania z natrysku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *