Renowacja tanim kosztem

sty 08, 13 Renowacja tanim kosztem

Kupując najtańsze mieszkanie, nie ma się co spodziewać, że jego wnętrze będzie ekskluzywne. Właściciele, skoro wystawili mieszkanie po niskiej cenie, pewnie nie ruszyli palcem, aby je odświeżyć. Meble są stare, ściany brudne i się sypią. Z balkonu zrobiło się jedno wielkie siedlisko gołębi. Takie mieszkanie możemy również dostać od dziadków, więc  odmówić nie możesz. W takim razie co zrobić, równie niskim kosztem, aby nowe lokum było zdolne do zamieszkania?

Najlepiej zacząć od ścian, to one nadają świeżości  i oddają klimat wnętrza. Możesz pomalować je sam. Pędzle i wałki kupisz w sklepie z farbami lub artykułami budowlanymi. Jeżeli jednak ściany są zbyt poniszczone, popękane to zamiast farby połóż tapetę na całą powierzchnię. To też możesz zrobić sam, choć będzie to wymagało większej precyzji i przygotowania niż malowanie ścian.

Ciekawym udekorowaniem nowego wnętrza będą naklejki na ścianę – wzór drzewa, kwiatu – do wyboru do koloru. Dekoracyjne naklejki idealnie pokryją nierówności na ścianie, a także wszelkie dziury i niedociągnięcia z naszego amatorskiego malowania.  Jednak takiego rozwiązania możesz użyć tylko wtedy, gdy ściany pomalowałeś jedną barwą i co najważniejsze jest ona gładka.

Problem z podłogą to żaden problem. W sklepie można zakupić środki czyszczące, które zmienią starą podłogę w błyszczącą i elegancją. To samo możemy zrobić z płytkami w łazience i kuchni. Wystarczy kupić specjalną glazurę, którą pomalujesz stare płytki. Dzięki temu zaoszczędzisz, ponieważ nie będziesz musiał wydać masy pieniędzy na nowe kafelki. Może się zdarzyć, że stare podłogi nie będą w naszym guście. Jeżeli położony jest gumolit lub inne tego typu niezbyt dobrze wyglądające pokrycia podłogi, najtańszym kosztem będzie zakup nowej wykładziny. Na nieciekawe płytki w łazience wystarczy zaopatrzyć się w ładny łazienkowy dywanik.

lozko

Stare meble także możesz pomalować na swój ulubiony kolor. Można w zamian zastosować okleinę samoprzylepną. Jednak możesz trafić na stare, ale w ładnym kolorze meble. W takim przypadku, aby dodać im nowoczesności można przykleić na nie wzorzyste naklejki.

Co zrobić ze starymi kanapami? Najlepiej odświeżyć je zakładając nową tapicerkę, jednak takie rozwiązanie nie kosztuje mało. Mamy na to prostszy, szybszy i tańszy sposób. Wystarczy zaopatrzyć się w koce lub narzuty i nakryć nimi stary zestaw wypoczynkowy. Dzięki temu zakryjemy tłuste plamy, przebarwienia na starej tapicerce, a nawet dziury.

Aby dodać klimatu, dopiero co przez nas odświeżonemu mieszkaniu, udekorujmy je. Zieleń, kwiaty rozweselą wnętrze. Będzie wydawało się cieplejsze. W oknie koniecznie musimy powiesić firanę i zasłony. Na łóżko, tak jak na kanapy, zakupmy w jednym kolorze narzutę. Dodatkowo, dla wzbogacenia, połóżmy na nim poduszki – w przeróżnych kolorach i z przeróżnymi wzorami. Na pustym stole postawmy wazon ze świeżymi kwiatami, a na półce postawmy świeczki. Nadamy nimi romantyzmu i stylu.

Odświeżanie starego mieszkania potraktuj jako z kreatywności. Zaprocentuje to w przyszłości, kiedy przeprowadzisz się do swojego wymarzonego domu. Chociaż, kto wie, czy po renowacji tego starego – właśnie ono nie stanie się twoim wymarzonym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *