Relaks w łazience

lis 21, 14 Relaks w łazience

Łazienka to już nie tylko miejsce, potrzebne do utrzymywania higieny. Oczywiście, nadal spełnia swoje podstawowe zadanie, ale to nie wystarcza. W łazience powinny być stworzone warunki do zrelaksowania się, by kąpiel była prawdziwą przyjemnością. Jak to zrobić? To proste.

Na początek coś, co nie podlega dyskusji, czyli porządek. Brudna lub zagracona łazienka nikogo nie wprawia w dobry nastój, więc jeśli chcesz czuć się w niej dobrze, to posprzątaj. Nic tak nie odstręcza jak brudna toaleta czy osad na wannie. Humor mogą popsuć także zachlapane lustra lub brudna bielizna walające się po kątach. W łazience musi zapanować harmonia, czystość i ładny zapach.

Co do zapachu – wiadomo, że w łazience bywa z tym różnie, ale na wszystko jest rada. Najpierw wywietrz pomieszczenie, a potem zastosuj odświeżacz powietrza. Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalny klimat, zastąp odświeżacz świecami zapachowymi. Wieczorna kąpiel przy świecach, które dają delikatne światło i na dodatek pachną lawendą, która ma właściwości odprężające i uspokajające – i czego chcieć więcej. W ramach aromaterapii możesz zastosować również pachnące płyny do kąpieli lub sole bądź olejki eteryczne.

Jeśli kochasz muzykę, nie odmawiaj sobie przyjemności jej słuchania nawet w łazience. Jeśli masz wrażliwych sąsiadów, nie puszczaj muzyki na cały głośnik w pokoju po to, żeby słyszeć ja w łazience, bo przyjemny wieczór może skończyć się nieprzyjemnościami z policją wręczającą mandat za zakłócanie ciszy nocnej. Lepiej zabierz do łazienki magnetofon i puść ulubioną muzykę na tyle głośno, żeby nie przeszkadzać innym. Tylko pamiętaj – nie ustawiaj sprzętu elektronicznego w pobliżu wanny lub umywalki – zachlapanie wodą może oznaczać koniec żywota twojego magnetofonu., lepiej nie ryzykować.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *