Prywatna sala sportowa w domu

paź 24, 12 Prywatna sala sportowa w domu

Sport jest pasją, która daje nam wiele korzyści. Wśród wielu zalet do najważniejszych należą zdrowie, odprężenie, wypoczynek. Poza tym sport jest doskonałym pomysłem na wykorzystanie wolnego czasu. Wielu z nas chciało by korzystać z walorów jakie daje sport. Lecz niestety nie zawsze jest to możliwe.

W naszym kraju jest ogromny popyt na sale sportowe, siłownie, baseny. Problemem jest mała liczba miejsc gdzie można uprawiać sport. Sale sportowe jakie należą do samorządów, osir-ów i innych tego typu jednostek, są albo przepełnione lub ich stan, infrastruktura pozostawiają wiele do życzenia. Owszem powstają nowe, nazwijmy to prywatne ośrodki sportu ale jest ich jak na lekarstwo. Jak więc rozwiązać problem braku sali sportowej? Musimy sami niestety zabrać się za stworzenie miejsca, w którym będziemy mogli uprawiać ulubiony sport. Pomysłów, przykładów i możliwości jest wiele.

Pierwszym jest standardowe mieszkanie w bloku. Klasyczne M2, M3 i M.. nie dają możliwości na zorganizowanie jakiejkolwiek sali. Ale piwnica już jest jakimś pomysłem. Wystarczy pozbyć się rzeczy, które od lat nam są nie potrzebne a zobaczycie ile zrobi się miejsca. Już mamy doskonałe miejsce do gry w pingponga. Gdy jeszcze dogadamy się z równie zapalonym sąsiadem… wystarczy usunąć ściankę działową i mamy salkę.

W jeszcze lepszej sytuacji są ludzie mieszkający w domkach jednorodzinnych. Zawsze znajdzie się jakieś pomieszczenie, które nada się na salę. Gdy jednak nie ma takiej możliwości a za to jest ogród, który możemy sobie zaadaptować do tych celów. Możemy sobie wybudować wolno stojącą salkę lub postawić kontener. Na rynku można kupić ocieplone kontenery takie jakich używają budowlańcy. Są to wielofunkcyjne pomieszczenia, które można łączyć. Podobnym rozwiązaniem jest holenderski domek którego postawianie nie wymaga pozwolenia. Wymiary takiego domku to około 4 m szerokości i 12 długości. W takim domku można ustawić piłkochwyty z jednej i drugiej strony – w rezultacie otrzymujemy mini boisko.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *