Prosty sposób na ozdobienie ściany

lis 16, 14 Prosty sposób na ozdobienie ściany

Jeśli wydaje ci się, że wnętrze twojego mieszkania jest do bólu nudne, ale nie chcesz przeprowadzać gruntownego remontu, malowania czy tapetowania to pomyśl o bardzo łatwym przyozdobieniu ścian przy pomocy szablonów malarskich lub naklejek.

Tak naprawdę ogranicza cie tylko twoja wyobraźnia, bo sklepy, te stacjonarne, i te internetowe oferują tak szeroką gamę produktów, że przyprawia ona o zawrót głowy. Szablony o przeróżnych kształtach można wykorzystać do uatrakcyjnienia pokoju dziecka, nastolatka, salonu, sypialni – wszędzie. Dla dzieci stworzone są specjalne serie z wzorami zwierząt i postaci z bajek. Do salonu możesz użyć wzorów etnicznych, roślinnych lub abstrakcyjnych wariacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jednym pomieszczeniu zestawić kilka ornamentów, pod warunkiem, że nie będą się ze sobą kłóciły a współgrały. Można na przykład ułożyć ulubioną sentencję z osobnych liter lub użyć szablonu z już gotowym zdaniem z Miłosza, Arystotelesa czy Einsteina.

Najlepiej przykleić szablon papierową taśmą malarską, wtedy nie będzie się przesuwał. Do malowania można użyć zwykłej farby ściennej i pędzli lub gęstszej farby akrylowej. Jeżeli masz obawy, że zrobisz zacieki pod szablonem, postaraj się o kupno farby w sztyfcie.

Jeszcze łatwiej można zmienić klimat pokoju przez użycie naklejki. Szczególnie popularne są te dla dzieci – kolorowe i proste w obsłudze, więc dziecko samo może zaaranżować swoje małe królestwo.

2 komentarze

  1. Naklejki zawsze pomagają urozmaicić wystrój wnętrz.

  2. Zgadzam się! Jeśli tylko nie wiemy, co zrobić z pustą ścianą, a obrazy nam się znudziły, nie ma nic prostszego jak ciekawe szablony naklejek ściennych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *