Praktyczna szafka łazienkowa

kw. 18, 15 Praktyczna szafka łazienkowa

W łazience jest wiele rzeczy, które choć nie przydają się na co dzień, tak czy inaczej powinny być pod ręką. Proszki do prania, wybielacze i zmiękczacze do tkanin, czy też inna chemia gospodarcza. Takie produkty swoje miejsce powinny mieć w szafkach łazienkowych.


Najpopularniejszym miejscem, gdzie takie schowki są montowane to przestrzeń pod umywalką. Niezbyt atrakcyjna zazwyczaj instalacja czy też sam wygląd elementów pod miską umywalkową zmusza nas to zabudowania tej przestrzeni. Dzięki temu jednemu ruchowi otrzymujemy podwójną korzyść – zyskując miejsce na mały, podręczny składzik maskujemy elementy psujące ogólny odbiór wystroju.

Z racji na umiejscowienie, szafki podumywalkowe lepiej wyposażyć w drzwiczki, chyba że takie rozwiązanie jest absolutnie nie do przyjęcia ze względu na inne sprzęty łazienkowe. Dzięki tej decyzji zyskamy trochę więcej miejsca, ponieważ fanty będzie można ustawić głębiej, nawet wokół kolanka umywalkowego. Decydując się na szuflady, trzeba by je odpowiednio dopasować do instalacji, co zazwyczaj wiąże się z kosztownym projektem indywidualnym.

Szafka podumywalkowa to podwójna korzyść
Gdzie zaś najlepiej kupić meble łazienkowe? Stosując bardzo nietypowe rozwiązania pozostaje nam wykonanie projektu i zlecenie wykonania mebla w pracowni stolarskiej. Takie decyzje potrafią być jednak sporym obciążeniem finansowym. Czy zatem marząc o niepowtarzalnej łazience skazani jesteśmy na meble seryjne? I tak, i nie.

Zakup kompletu wyposażenia łazienkowego w marketach ma swoją niezaprzeczalną zaletę. Wszystkie sprzęty powinny być ze sobą kompatybilne, odpada więc kwestia nerwowego szukania szafki, która wejdzie w naszą wnękę. Dodatkowo sklepy z armaturą i meblami łazienkowymi pozwalają na podstawową personalizację kompletów, wybór konkretnych kształtów czy rozwiązań konstrukcyjnych. Kwestia dowolnego koloru jest tak oczywista, że nie powinniśmy o niej nawet wspominać. Dlatego odpowiednio przemyślany zakup nawet mebli seryjnych pozwoli mieć poczucie, że drugiego takiego nie znajdziemy nigdzie indziej.

Jeśli jednak możliwości finansowe pozwalają nam na zlecenie wykonania projektu, nie powinniśmy rezygnować z tej możliwości. Doskonale sprawdza się przede wszystkim w sytuacji, gdy mebel musimy dokupić. Niezależnie jednak od wybranej opcji – możemy ją spersonalizować na wielu płaszczyznach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *