Praca w domowym biurze

mar 12, 15 Praca w domowym biurze

W dzisiejszych czasach rzadko się zdarza, by wykonywana przez nas praca odbywała się w systemie ośmiogodzinnym. Zazwyczaj część obowiązków wykonujemy bowiem w wolnym czasie lub jako tzw. freelanserzy w domowym zaciszu.
Praca w domu niesie za sobą pewne obowiązki. Należy bowiem odpowiednio przygotować swój dom tak, by pracowało nam się dobrze, zdrowo i przede wszystkim skutecznie.
Podczas planowanie miejsca do naszej pracy należy wziąć po uwagę kilak aspektów. Po pierwsze odpowiednie oświetlenie wnętrza, miejsce na biurko oraz regał na ewentualne dokumenty i sprzęt komputerowy.

Dawno skończyły się już bowiem czasy kiedy praca w domu odbywała się w kuchni lub przy stole w salonie. Dzisiaj stawia się na wygodę oraz ergonomię. Im lepiej będzie nam się pracowało tym większe korzyści przyniesie nam wykonywana praca.

Najważniejsze jest nasze siedzisko przy komputerze. Po pierwsze zakupmy wygodne krzesła, koniecznie z oparciem, oparciami dla łokci i odpowiednio wyprofilowane. Tylko takie umożliwi nam bowiem pracę bez większego nadwyrężania naszych pleców. Po drugie biurko. Koniecznie zamontowane na takiej wysokości, która pozwoli nam na swobodne trzymanie nóg pod nim podczas siedzenia oraz dość duże, tak byśmy mogli zmieścić na nim cały niezbędny sprzęt.

Najważniejsze jest jednak oświetlenie. Biurko powinno być ustawione tuż przy oknie, a światło musi być możliwie najbardziej zbliżone odcieniem do swojej naturalnej barwy.
Dodatkowo bardzo sprzyjające komfortowi pracy są ściany pomalowane na pastelowe kolory.

biuro
O odległościach słów kilka:

  • siedzisko krzesła powinno być zamontowane na wysokości około 50 cm od podłoża,
  • odległość oczu osoby pracującej od ekranu komputera nie powinna być mniejsza niż 50 cm.

Komfort pracy to podstawa sukcesu. Wychodząc zatem na wprost dzisiejszym oczekiwaniom postarajmy się tak zaplanować nasz domowy kąt roboczy tak, by pracowało się nam dobrze i bardzo efektywnie.

Wiele ciekawych akcesoriów usprawniających pracę znajdziesz w dobrym markecie budowlanym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *