Powiększmy choć trochę naszą małą kawalerkę

paź 02, 14 Powiększmy choć trochę naszą małą kawalerkę

Mając małe mieszkanie, mamy niestety większy problem przy jego aranżacji. Są jednak sposoby, dzięki którym nasze wnętrza wydadzą się większe i bardziej przestrzenne. Oto 6 z nich.

1.Niech stanie się jasność
Pierwszą rzeczą, która powinna się znaleźć w małym mieszkaniu to jasne ściany i jeszcze jaśniejsze sufity. Takie połączenie barw sprawi, że pomieszczenia od razu wydadzą się większe i bardziej pojemne. Sprawdzonym pomysłem jest także namalowanie ok 10cm paska na górnej części ściany.

jasny pokoj

2.Meble „szyte na miarę”
W przypadku niewielkich mieszkań kupmy meble na wymiar. Pozwoli to optymalnie wykorzystać wszystkie wnęki i zakamarki naszego mieszkania. Dzięki nim zaoszczędzimy zatem sporo miejsca, które zajmowałyby gotowe meble.

3.3 w jednym, a może i więcej
Próbując dobrze wyposażyć pomieszczenie starajmy się także kupić wielofunkcyjne elementy do wyposażenia wnętrz. Mowa tutaj nie tylko o meblach (w tym kanapach), ale także o wszelkich sprzętach AGD czy RTV.

4.Większe, mniejsze, najmniejsze
Oprócz wykorzystania w naszych wnętrzach wielofunkcyjnych sprzętów świetnym pomysłem byłoby kupno elementów, które można składać jak np. kanapa modułowa.

5.Gra lustrami
Nie od dziś wiadomo, że dzięki lustrom można optycznie powiększyć pomieszczenia. Wystarczy dobrze powiesić dodatek aranżacyjny (najlepiej na wprost wejścia) by odbicie zrobiło swoje. Im większe lustro, tym większy efekt.

lustro

6.Świet(l)nie
Chcąc optycznie zwiększyć  pomieszczenia można także wykorzystać grę świateł. W tym celu wystarczy zastosować więcej mniejszych lamp (np. reflektorki halogenowe) niż jedno większe źródło światła.

2 komentarze

  1. meblearman /

    Oświetleniem można wiele zdziałać. Pozdrawiamy

  2. starbor /

    Interesujące pomysły.:)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *