Poddasze – raj nastolatka

lis 13, 14 Poddasze – raj nastolatka

Kilkadziesiąt lat temu poddasze było traktowane trochę po macoszemu. Zazwyczaj to tam mieściło się składowisko wszystkiego co w domu niepotrzebne.

Teraz, gdy budowane domy są mniej okazałe niż kiedyś warto jest wykorzystać wszystkie dostępne pomieszczenia. Choć może poddasze nie wydaje się zbyt atrakcyjną przestrzenią, jest to doskonałe miejsce na pokój dla nastolatka.

Pokój urządzony na poddaszu daje wiele dodatkowych możliwości, które na pewno spodobają się nastolatkowi. Po pierwsze, poddasze jest zazwyczaj odosobnione co pozwala dziecku na większą swobodę. Zarówno nastolatek jak i rodzice nie muszą martwić się, że np. muzyka leci za głośno. Taki odosobniony azyl da właścicielowi pokoju odrobinę wolności i intymności, której w tym okresie potrzebuje. Co więcej, w takim pokoju można spokojnie przyjmować nawet większą ilość znajomych i nie będzie przeszkadzało to nikomu z rodziny. Jeśli jednak istnieją obawy, że dźwięk nadal będzie się niósł, można pomyśleć o wygłuszeniu podłogi w pokoju.

Po drugie, okna dachowe dają o wiele więcej światła niż normalne. Ustawienie biurka koło takiego okna sprawi, że nauka będzie przyjemniejsza. Lepiej oświetlony pokój oznacza także więcej energii każdego dnia.

Po trzecie, skośne sufity pozwalają na zamontowanie urządzeń, o które trudno w normalnym pokoju. Dzięki temu, że sufit jest niższy można z łatwością zamontować tam linę do wspinania się bądź drążek do podciągania. Zaletą skośnego sufitu jest także możliwość zamontowania hamaka. Kąt pokoju z hamakiem, kilkoma wygodnymi poduszkami do siedzenia i małym stolikiem może z powodzeniem służyć jako strefa relaksu dla nastolatka i jego znajomych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *