Poddasze – jak zaaranżować, żeby nie żałować?

gru 20, 12 Poddasze – jak zaaranżować, żeby nie żałować?

Pomieszczenia na poddaszu należą do jednych z najbardziej przyjemnych miejsc w domu. Pomysłów na ich aranżację jest wiele, z których głównie wybierana jest sypialnia lub łazienka. Pamiętajmy, że bez względu na przeznaczenie pomieszczenia, przy jego aranżacji należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Okiennie, czyli jasność i dostęp do świeżego powietrza

Przy aranżacji poddasza już na wstępie zyskujemy wiele. Po pierwsze, dzięki skośnym oknom mamy większy dostęp do naturalnego światła niż ma to miejsce w standardowych pokojach. Dodatkowo pomieszczenie od razu wydaje się być przestronniejsze, a cyrkulacja powietrza przebiega w dogodniejszych warunkach. Widząc ogromną zaletę w posiadaniu okna tego typu, nie dajmy się jednak „oszukać” w jednej kwestii – braku potrzeby posiadania żaluzji. Aby uchronić się przed zbyt mocnym słońcem i zapewnić sobie prywatność zawsze warto je zamontować. Propozycją mogą być firma VELUX®, która ma duża ofertę żaluzji i rolet, są one idealnie wyprofilowane do okien na poddaszu.

 Aranżacja poddasza

Świet(l)nie

Oświetlenie w dużym stopniu zależy od wysokości pomieszczenia. Mając niski sufit warto zapatrzyć się w lampki halogenowe, które w skupisku stworzą wyjątkową (wręcz magiczną) atmosferę. Jeśli mamy wysoki sufit, w rozwiązaniach powinniśmy wziąć pod uwagę klasyczne lampy. Planując oświetlenie na poddaszu pamiętajmy, że mimo iż w dzień dużo światła dostanie się w naturalnej postaci, będą również mało oświetlone miejsca (głównie w kątach pomieszczenia), na które warto zwrócić uwagę i odpowiednio je doświetlić.

Barwnie według uznania

Poddasze nie wymaga zastosowania specjalnych farb lub wyznaczonej kolorystyki. Wybierając kolory ścian oraz kolory mebli, należy kierować się własnym gustem. Nie zapomnijmy jedynie o tym, iż mając mało miejsca na poddaszu jasne barwy optycznie powiększą jego wnętrze, zaś barwy ciemniejsze przyczynią się do jego pomniejszenia. Cała reszta zależy od naszej nieograniczonej wyobraźni.

Meblowo, wykrojowo

Poddasze ze względu na skosy wymaga odpowiednich mebli. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno mebli na wymiar, dzięki czemu będzie można zagospodarować poddasze pod względem optymalnego wykorzystania wolnej przestrzeni. Drugim rozwiązaniem jest aranżacja z meblami niskimi.

Żaluzje VELUX można nabyć na stronie www.veluxshop.pl którego oferta obejmuje nie tylko obszerny wybór żaluzji, rolet oraz produktów izolacyjnych (zdalnie sterowanych), ale przede wszystkim okien do poddaszy, a także świetlików z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. Warto zaznaczyć, że VELUX jest firmą globalną, działającą na około 40 rynkach na świecie. Jej produkty cieszą się ogromnym zaufaniem wśród klientów, zaś sama marka jest jedną z najsilniejszych marek na rynku materiałów budowlanych. W Polsce grupa VELUX działa od ponad 20 lat.

Foto: http://www.flickr.com/photos/antre/6727550849/

2 komentarze

  1. Marka Velux jest jednak droga, moga Państwo polecić może marki w bardziej dosteopnych cenach?

  2. Małgosią /

    Zgdzam sie, ze velux jest troche drogi, ale ja zawsze jestem z ich produktów zadowolona. Jak dotad nie znalazłam lapszych okien niż te veluxowskie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *