Po remoncie…kto posprząta?

sie 14, 15 Po remoncie…kto posprząta?

Nikt nie lubi remontów. Nie dlatego, że ich przeprowadzanie jest zwykle czasochłonne, ale dlatego, że po nich trzeba posprzątać, bardzo dokładnie. Jak ograniczyć nasz wkład w sprzątanie do minimum? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, co chcemy zrobić.

Jeśli czeka nas „jedynie” malowanie, wystarczy zakryć wszystko, co możliwe folią malarską. Sprawdza się też usuwanie plam z podłogi na bieżąco – potem jest to o wiele trudniejsze. Zdecydowanie więcej zachodu będziemy mieli, jeśli oprócz malowania czeka nas też kucie ścian i pokrywanie ich gładzią. Pył, jaki się utworzy jest tak intensywny, że wniknie, gdzie tylko będzie mógł. Właśnie dlatego przy tego typu „remontach” najlepiej wynieść wszystko, co się da, a resztę szczelnie pozakrywać. Podobnie ma się rzecz z materiałami i nowym sprzętem, który wzbogaci naszą aranżację, czy będą to nowe blaty kuchenne, baterie czy drzwi wewnętrzne (jak tutaj), nie powinniśmy narażać ich na kontakt z zanieczyszczeniami.

No dobrze, jednak nawet, jeśli dobrze się zabezpieczymy, sprzątanie po remoncie nas nie ominie. A może? Zawsze możemy skorzystać z usług firm sprzątających. Na rynku jest ich sporo, zwłaszcza w dużych miastach. Nie tylko posprzątają, ale również wniosą meble, powieszą obrazy na ścianach, rozłożą dywany – bez naszego kiwnięcia palcem, nie wliczając sięgania do portfela. Ogłoszeń promujących tego typu usługi najlepiej szukać w sieci – dobrym miejscem jest na przykład forum budowlane. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby nie dawać pieniędzy firmie, a poprosić o pomoc w sprzątaniu sąsiadów czy też nudzących się na podwórku gimnazjalistów. Zwłaszcza ci ostatni chętnie „przygarną” kilka złotych, a przy tym nauczą się szanować pieniądze – otrzymają je za wcale nie tak lekką, a na pewno żmudną pracę.

Remontów nie lubi nikt, jednak są potrzebne. Pozwalają na odświeżenie wnętrza, zmianę aranżacji, a przy tym na poczucie się lepiej. Jeśli malowanie ścian przeprowadzimy raz do roku z pewnością nie stanie się wielka krzywda, jeśli po malowaniu posprzątamy – jeśli jednak tak będzie – skorzystajmy z propozycji zawartych w artykule.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *