Plusy szaf wnękowych

kw. 11, 15 Plusy szaf wnękowych

Największym problemem w utrzymaniu w domu czystości jest bez wątpienia brak czasu. Jeśli mielibyśmy codziennie sprzątać nasz dom, włącznie z odkurzaniem, prasowaniem, ścieraniem kurzy czy praniem to nie moglibyśmy pracować. Wszystkie czynności domowe zajmują bardzo dużo czasu.

Warto zatem już w trakcie projektowania domu myśleć intensywnie o tym jak zminimalizować wszelki bałagan. Możemy np. zamiast zwykłych szaf regałowych zamontować w pokojach szafy wnękowe.

Szafy wnękowe są niezwykle poręczne i pakowne. Pomieści ona bardzo dużo rzeczy, a ubrania możemy w niej np. zawiesić na wieszakach zamiast gnieść na często przewracających się stosikach. Co z tego, że z uporem maniaka układamy nasze ubrania raz na tydzień. Wystarczy jeden szalony poranek, by nasza szafa wyglądała znowu jak pobojowisko wojenne. Stąd właśnie tak często podkreśla się funkcjonalność szaf wnękowych.

szafa

Ponadto są one bardzo estetycznym wykończeniem pomieszczenia. Wszystkie niepotrzebne rzeczy chowamy do niej i zamykamy eleganckim frontom. Porządek i luksus w jednym.

Nie ma chyba takiego wnętrza, do którego nie dało by się dobrać takiej szafy. Jest tyle różnych zdobień do szaf, kolorów frontów, rodzajów materiałów, że powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednych.

Miejsce, w którym nasza szafa wnękowa powinna się znaleźć powinniśmy dobrze zaplanować, ponieważ nie przeniesiemy jej za kilka miesięcy w nowe miejsce. Dlaczego?
Jest ona na stałe przymocowana do ścian i wykonana na miarę. Tak by w pełni dopasować się do danego miejsca.

Najczęściej szafy wnękowe montowane są w sypialniach oraz korytarzach. Tam zazwyczaj jest najwięcej elementów, które chcemy schować lub których po prostu nie mamy ochoty pokazywać innym.

szafy wnekowe

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *