Okno – wizytówką domu!

sty 24, 15 Okno – wizytówką domu!

Oglądając dom z zewnątrz na pierwszy rzut oka zawsze skupiamy uwagę na to, jak wyglądają okna. Później zwracamy się w stronę tynku, dachu, ogrodzenia i ogrodu. Po wejściu do środka sytuacja ma się podobnie. Kierujemy się w stronę okna, następnie mebli, ścian przechodząc do łazienki i kuchni.
Co takiego jest w oknach, że aż tak wpływają na nasze myślenie o domu?

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Być może są dla nas pewnego rodzaju wizytówką, elementem charakteryzującym dom, jego mieszkańców. W końcu zadbany dom kojarzył się będzie ze śnieżnobiałymi firankami , a opuszczony zaniedbany z szarymi zasłonami lub oknem zabitym deskami.

Co zatem zrobić, aby nasze okno wyglądało ładnie i schludnie?

Firanki zawsze rozjaśnią nasze wnętrze. Najlepiej wyglądają te białe, z delikatnym wzorem. To czy są krótkie, ledwo przykrywające parapet, czy długie do samej podłogi nie ma już takiego znaczenia. Mają być porządnie zawieszone, proste, czyste, bez żadnych zagięć, czy zniszczeń.
Jeśli mieszkamy przy ulicy lub w bloku raczej nie obędzie się bez dodatkowych elementów w oknie, w postaci rolet, czy żaluzji. Z pewnością delikatniej wyglądają roletki. Mają delikatniejszy materiał i znacznie łatwiej jest je wyczyścić. Na rynku są dostępne najróżniejsze kolory jednych i drugich.

zaluzje
Trzecim elementem, który możemy również zastosować w naszych oknach są zasłony. Pamiętajmy, że zasada co za dużo to niezdrowo tyczy się wszystkiego. Zatem jeśli nasze okno jest już przyozdobione roletą, firanką to może zrezygnujmy z zasłon albo kupmy takie, które nie spowodują zbyt dużego chaosu.

Zasłony są wykonane z różnych tkanin: delikatnych i tych nieco grubszych. W salonie najlepiej sprawdzają się jak najdelikatniejsze, zwłaszcza jeśli stanowią dodatek do firanek. W sypialni możemy zawiesić nieco bardziej odważne wzory i faktury materiału.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *