Nowoczesne umywalki

gru 09, 14 Nowoczesne umywalki

Umywalkę wybieramy zazwyczaj na początku naszej przygody z urządzaniem łazienki. Wybór wbrew pozorom wcale nie będzie łatwy – umywalki różnią się sposobem montażu, materiałem, kształtem i wielkością. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę, aby nasz zakup był udany?

Umywalka zajmuje bardzo ważnie miejsce w naszej łazience. Zazwyczaj to przy niej zaczynamy i kończymy dzień, dlatego chyba mało kto wyobraża sobie łazienkę bez umywalki. Wybór produktów na rynku jest jednak tak duży, że możemy mieć problem z doborem tej odpowiedniej. Podpowiadamy jakie są rodzaje umywalek i na co zwracać szczególną uwagę przy ich wyborze.

Ze względu na sposób montażu, umywalki możemy podzielić na wiszące, stawiane (nablatowe), wpuszczane w blat i podblatowe oraz meblowe. Bardzo rzadko stosuje się umywalki wolnostojące, które są oddalone od ściany. Najlepiej znane nam są umywalki wiszące, które za pomocą śrub montowane są do ściany. Syfon najczęściej zakrywa się postumentem lub półpostumentem. Ten rodzaj najlepiej sprawdza się w małych łazienkach, w których nie możemy poświęcić zbyt dużo przestrzeni na dodatkowe szafki i blaty.

umywalka

Umywalki stawiane, czyli nablatowe montuje się na blatach lub meblach łazienkowych. Jest to bardzo interesujące rozwiązanie, takie umywalki nadają naszej łazience uroku i stylu. Szafkę pod umywalką możemy wykorzystać do przechowywania środków czystości. Innym ciekawym rozwiązaniem są umywalki które wmontowuje się w blat w całości lub częściowo. W tym przypadku również zyskujemy miejsce w szafce pod umywalką, w której ukryte są także rury odpływowe i kolanka.

Na naszym rynku najpopularniejsze są umywalki ceramiczne, przede wszystkim ze względu na ich cenę. Są klasyczne, wpasują się praktycznie do każdego wnętrza. Nie są trudne w utrzymaniu, nie rysują się i nie pękają. W dużych łazienkach bardzo ładnie prezentują się umywalki kamienne, które są bardzo masywne. Niestety są bardzo drogie, dlatego nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Coraz popularniejsze stają się umywalki szklane, jednak trzeba pamiętać że są dosyć uciążliwe w utrzymaniu – widać na nich wszystkie zacieki i kamień.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *