Nowoczesne dekoracje okien

gru 16, 16 Nowoczesne dekoracje okien

Ostatnie lata przyniosły ogromną popularność minimalistycznego stylu urządzania wnętrz. Niezwykle modny trend minimalistyczny, promowany między innymi przez skandynawski, surowy design, świetnie sprawdza się zarówno w przestrzeni domowej, jak i publicznej. W minimalistycznych wnętrzach duże znaczenie ma gra światła, w związku z czym projektując pomieszczenia w tym nurcie należy zwrócić szczególną uwagę na nowoczesne dekoracje okien.

Mniej znaczy więcej

Głównym wyznacznikiem nowoczesnego, minimalistycznego stylu urządzania wnętrz jest oszczędne stosowanie dekoracji, rozważny dobór kolorów oraz materiałów. Ogromne znaczenie ma tutaj zastosowanie tradycyjnego powiedzenia „mniej znaczy więcej”, które w przełożeniu na język nowoczesnego designu daje zachwycające efekty. W nowoczesnych wnętrzach stosujemy surowce jak najwyższej jakości, stawiając jednocześnie na ograniczoną ilość dodatków. Taką samą zasadę stosujemy przy dekoracji okna, które w stylu nowoczesnym pełni bardzo ważną rolę. Nowoczesne dekoracje okien są dostępne między innymi w ofercie firmy Ardeko, specjalizującej się w wysokiej jakości produktach, również produkowanych na wymiar. Niezależnie od tego, jaki rodzaj aranżacji wnętrza i wyglądu okna wybierzemy, bez trudu znajdziemy do niego odpowiednie dekoracje.

Nowoczesne rolety rzymskie

Ciekawym przykładem nowoczesnej dekoracji oka są rolety rzymskie. W ofercie Ardeko można znaleźć rolety szyte na wymiar, co pozwoli uniknąć problemu z dopasowaniem rozmiaru do nietypowej wielkości okien. Nowoczesne rolety rzymskie nawiązują do stylu minimalistycznego, ponieważ są szyte z dobrej jakości tkanin naturalnych lub syntetycznych z dużą domieszką ekologicznych włókien. Takie połączenie sprawia, że rolety mają bardzo wysoką jakość, są odporne na uszkodzenia pod wpływem np. promieni słońca, a także przez długie lata zachowują swój oryginalny kolor i dobrze się układają. Zastosowanie minimalistycznych kolorów i wzorów rolet rzymskich w połączeniu z wysoką, ekskluzywną jakością tkanin, stanowi nowoczesne i bardzo efektowne rozwiązanie.

Dobór kolorów i tkanin

Każda aranżacja wykorzystująca nowoczesne dekoracje okien w dużej mierze opiera się na ciekawych zestawieniach kolorystycznych oraz doborze jakościowych materiałów i tkanin. W stylu minimalistycznym bardzo dobrze sprawdzają się klasycznie białe rolety lub zasłony, które nadają wnętrzom przestronny i elegancki, a zarazem stonowany charakter. Jeżeli jednak całe pomieszczenie jest utrzymane w jasnej tonacji z przeważającą domieszką bieli, to równie ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem będzie zastosowanie dekoracji okna w intensywnym kolorze, np. czerwonym, fioletowym lub żółtym, a nawet grafitowym. Taki silny akcent kolorystyczny w ciekawy sposób kontrastuje z minimalistycznym wnętrzem typu „białe pudełko”, sprawiając że nowoczesna dekoracja okna z silnym akcentem kolorystycznym nada ciekawy wyraz całemu pomieszczeniu.

Gra światła

Nowoczesne aranżacje wnętrz nie mogą obyć się bez wystarczającej ilości światła, które w elegancki sposób uzupełnia wystrój wnętrza. Kluczową rolę grają tutaj okna i ich dekoracje, których jednym z podstawowych zadań jest zapewnienie wystarczającej ilości światła. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj rolety rzymskie uszyte z transparentnych tkanin, które z jednej strony nie blokują światła słonecznego, które może swobodnie wpadać do pomieszczenia, a z drugiej strony chronią wnętrze przed wzrokiem przechodniów. Interesującym pomysłem aranżacyjnym są także firany i rolety z przezroczystych, delikatnych tkanin, które optycznie powiększają wnętrze, ale niestety nie zasłaniają pokoju przed osobami z zewnątrz. Ze względu na to, lepiej sprawdzają się one w pomieszczeniach publicznych niż w domach prywatnych.

Aranżacja wnętrza w stylu minimalistycznym wymaga zastosowania nowoczesnych dekoracji okien. Warto poświęcić ich wyborowi odpowiednią uwagę, aby cieszyć się eleganckim, pełnym światła wystrojem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *