Nowoczesne aranżacje wnętrz – jakie powinny być?

mar 06, 17 Nowoczesne aranżacje wnętrz – jakie powinny być?

Zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie lub lokal? Nowoczesne trendy wciąż lubią się ze stylem skandynawskim i nieśmiertelnym minimalizmem. Zobacz, jakie jeszcze aranżacje będą przystawać do obecnych czasów.

Eklektycznie, czyli wolnoć Tomku

Wnętrza mają się podobać przede wszystkim Tobie, dlatego ucieszy Cię zapewne fakt, że możesz żonglować stylami i je łączyć. Mile widziane są rozmaite dodatki do nowoczesnej bazy, nawet minimalistycznej. W takim nowoczesnym wnętrzu znajdzie się miejsce dla antycznego mebla, retro lampy czy stolika DIY. Pamiętaj jednak, że najlepsze efekty osiągniesz, gdy w pokoju nie będzie panował zbytni chaos. Staraj się odpowiednio dobierać kolory i faktury oraz nie przesadzać z gryzącymi się wzorami.

Jasne jest piękne

W dalszym ciągu we wnętrzach królują jasne, ewentualnie pastelowe kolory. Styl skandynawski na dobre zadomowił się w trendach wnętrzarskich. Zarówno ściany, jak i wyposażenie może być białe, szare, jasnobeżowe czy subtelnie łączone w jednolitych, ale koniecznie lekkich barwach. Światło jest ważne, więc postaraj się wpuścić go jak najwięcej. W nowoczesnych wnętrzach detale i dodatki mogą być mocno kontrastowe, również jeśli marzy Ci się wyrazistsza aranżacja, doskonałym sposobem będzie wyróżnienie jednej ściany czy powieszenie wzorzystych ozdób ściennych.

urządzanie

Lofty, cegła, drewno

Styl industrialny wciąż można zapraszać do świeżo urządzanych wnętrz. Sprawdzi się również w niewielkich mieszkaniach. Wystarczy postawić na beton, cegłę, drewno i metalowe dodatki z epoki. Industrialna lampa czy miedziane naczynia doskonale wpiszą się w taką aranżację. Również meble DIY z palet czy skrzynek na jabłka doskonale odnajdują się we wnętrzach typu loft. Nowoczesne trendy chętnie sięgają do przeszłości, dlatego często w minimalistycznych lokalach można spotkać retro dodatki.

Więcej na ten temat dowiesz się czytając Poradnik projektowania wnętrz – aranżacje 2017.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *