Nowe mieszkanie bez przepłacania. Jak kupić tanie „M” od dewelopera?

sty 02, 19 Nowe mieszkanie bez przepłacania. Jak kupić tanie „M” od dewelopera?

Zakupienie nowego mieszkania wcale nie musi wiązać się z bardzo wysokimi kosztami. Obecnie za lokal od dewelopera często można zapłacić jeszcze mniej niż za ten z rynku wtórnego!

Boom mieszkaniowy w Polsce nadal trwa – deweloperzy stale podejmują się realizacji nowych inwestycji, a kupujący chętnie je nabywają. Powstają zarówno małe kawalerki, jak również duże apartamenty, więc każdy, kto chciałby zakupić nieruchomość, może znaleźć dla siebie coś interesującego. Chociaż aktualnie ceny nieruchomości nie są niskie, to jednak ceny nie przeszkadzają klientom w zawieraniu transakcji. Dodatkowo, istnieje szereg sposobów na to, aby nowe inwestycje we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i w innych dużych miastach kupować jeszcze taniej. O czym warto pamiętać?

Kluczowa lokalizacja

Cenę nieruchomości reguluje przede wszystkim jej lokalizacja. Zatem za mieszkania położone w centrum albo w innych atrakcyjnych punktach trzeba zapłacić więcej niż za te na obrzeżach miasta. Gdy nie chcemy przepłacać za nowy lokal od dewelopera, warto skoncentrować się na ofertach poza ścisłym centrum, a nawet w okolicznych miejscowościach wokół miasta.

Taniej na parterze

Mieszkania na parterze często owiane są złą sławą. Zimne, głośne, niebezpieczne, nie dają wystarczającej prywatności – to tylko niektóre zarzuty. Jednak w nowoczesnym budownictwie takie wady praktycznie się nie zdarzają. Co więcej, na parterze możemy kupić mieszkanie z dostępem do własnego ogródka.

Wyprzedaż mieszkań

Deweloperzy bardzo często organizują również różnego rodzaju akcje promocyjne, w trakcie których klienci mogą kupić nieruchomości w jeszcze niższych cenach niż zwykle. Takie wyprzedaże mieszkań są doskonałą okazją, aby zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Deweloper może zaoferować też dodatkowe bonusy, na przykład darmowe miejsce parkingowe.

Taniej pod koniec roku

Statystyki wskazują, że nieruchomości tanieją pod koniec roku. Wobec tego wtedy, gdy chcemy zapłacić za własne „M” jeszcze mniej, warto poczekać aż do grudnia, ponieważ to właśnie wtedy oferty deweloperów są najbardziej atrakcyjne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *