Nowa-stara elewacja domu

mar 21, 15 Nowa-stara elewacja domu

Elewacja domu to chyba oprócz dachu element najbardziej narażony na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Zewnętrzne ściany naszego domu niemalże codziennie są narażone na różne czynniki atmosferyczne w tym deszcz, śnieg, wiatr i mróz. Wszystko to może powodować ogromne zmiany w ich wyglądzie, powodując czasami, że już po roku od poprzedniego malowania wyglądają one po prostu źle i mało estetycznie.

Poza wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i zniszczeniami nasze ściany są także narażone na innego rodzaju problemy, w postaci grzybów oraz pleśni. Te powstają bardzo często na skutek nadmiernej wilgoci występującej w strukturze ścian.

Czy wilgoci, grzybów oraz glonów można się pozbyć? Wreszcie dlaczego nasze ściany się brudzą?

elewacja

Szczególnie podatne na zabrudzenia są wszystkie te powierzchnie, które charakteryzują się nadmiernie gładką powierzchnią. Istotny jest także element nasiąkliwości tynków, który w wielu przypadkach może być niski, jednak w niektórych bardzo wysoki, negatywnie wpływający na całą strukturę ścian.

Największą nasiąkliwością charakteryzują się tynki mineralne z kolei znacznie mniej nasiąkliwe są tynki pokryte farbami silikonowymi, akrylowymi. Duży ich wybór znajdziemy tutaj.

Podatny na zabrudzenia jest także typ ścian nazywany potocznie barankiem.

Jak poradzić sobie z zabrudzeniami?

Po pierwsze zbadajmy z jakim problemem rzeczywiście mamy do czynienia. Być może jest to zwyczajny kurz lub błoto, a być może trudna do usunięcia pleśń.

Elewacje zabrudzone najlepiej jest wyczyścić po prostu poprzez mycie z użyciem wody o dosyć dużym ciśnieniu. Do wody można także dodać odpowiedni detergent służący do mycia fasad.

Umyte ściany powinny następnie cierpliwie czekać do wysuszenia  by później móc je ponownie pomalować. Niestety czynność ta jest nieunikniona w bardzo wielu przypadkach.

Grzyby oraz pleśnie usuniemy tylko przy pomocy odpowiedniego detergentu. Najlepiej takiego, którego producent jest szeroko polecany na rynku materiałów budowlanych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *