Niezwykły design DPS

sty 27, 13 Niezwykły design DPS

Trendy w modzie, motoryzacji, sztuce czy architekturze zmieniają się w zastraszającym tempie. Proste kąty i linie ustępują kształtom organicznym i płynnym, po chwili zamieniając się znowu miejscami. Coraz częściej zauważamy inspiracje naturą i otaczającym nas światem, które w sprytny sposób chcemy połączyć z najnowszymi technologiami. Technologiami, dzięki którym niemożliwe staje się możliwe. Stawiamy coraz wyżej poprzeczkę architektom wnętrz, marząc o rozwiązaniach prostych, łatwych w montażu, estetycznych i najlepiej z materiałów biodegradalnych.

Szukając inspiracji wnętrzarskich natknęłam się na temat sufitów napinanych DPS. Jest to niezwykła odmiana sufitu podwieszanego, a mówiąc dokładnie, to specjalna membrana o licznych właściwościach chemicznych i fizycznych używana zamiast popularnych płyt gipsowo – kartonowych. Została dopracowana w najmniejszych szczegółach. Jest bardzo lekka – niecałe 200g/m2, dlatego nie obciąża istniejącej konstrukcji. Czysta i szybka w montażu, charakteryzuje się długą żywotnością oraz w 100% nadaje się do recyklingu. Jest w pełni odporna na wilgoć oraz osadzanie się jej na powierzchni, a także antyelektrostatyczna – nie łapie kurzu. Można ją z łatwością samodzielnie czyścić raz na parę lat specjalnym preparatem, przez co można liczyć na długotrwałość produktu w naszym domu czy przestrzeni publicznej.


kosmosDPS lampyDPS

Wymienione wyżej cechy są niezwykle istotne, jednak to różnorodność form i zastosowania przekonało mnie najbardziej do tego systemu. Wykorzystywany jako element dekoracyjny, wywołuje niesamowite wrażenie oraz tworzy nową przestrzeń. Bardzo łatwo nadać membranie dowolny kształt: płaski, owalny, łukowy, kolisty, przestrzenny, łamany lub wielopoziomowy. Dzięki temu daje zarówno klientowi jak i architektowi wnętrz szeroki wachlarz możliwości oraz podnosi komfort użytkowania każdej przestrzeni. Patrząc dalej, producent rozpieszcza nas szeroką gamą kolorystyczną. Na rynku dostępnych jest około 100 różnych barw, jednak wraz ze zmieniającymi się trendami w architekturze czy modzie gama kolorystyczna jest modyfikowana. Oprócz różnorodności barw oferowany jest bogaty wybór struktury powłoki. Dostępne są materiały idealnie gładkie imitujące odbicie lustrzane, z lekkim połyskiem, przepuszczające światło, materiał posiadający delikatne tłoczenia lub przypominający powłokę lakieru samochodowego, mikroperforowane czy też posiadające zdolności pochłaniania lub rozpraszania dźwięku. DPS Light oraz Colorlight pozwoli nam na montowanie paneli świetlnych w pomieszczeniach gdzie rytm, animacje czy natężenie są sterowane przez odpowiednie oprogramowanie. Istnieje możliwość nadruków wielkoformatowych na powierzchni napinanej, przy czym nie ulega odkształceniu przy jej napięciu, a także projekcji obrazów, motywów i filmów wideo.

Tak bogato przygotowana oferta daje szeroki wachlarz efektów plastycznych i architektonicznych. Podkreśla charakter i styl wnętrza, buduje nastrój. Jest połączeniem designu i praktyczności, a tego właśnie zazwyczaj szukamy.

Długo można by zachwycać się nad możliwościami systemu firmy DPS. Nie oszukujmy się jednak – taki standard materiału musi łączyć się z wysoką ceną. Sam materiał kosztuje średnio 100 – 200zł/m2. Należy dodać do tego cenę montażu. Całkowity kosztorys jest bardzo zindywidualizowany – zależy od poziomu skomplikowania powierzchni, więc wykonywany jest z klientem według projektu danego wnętrza. Jeśli cena nie jest dla nas barierą, to na właśnie takie rozwiązania warto stawiać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *