Nie taka zwykła ściana, czyli jak ciekawie wykończyć ściany w pokoju?

kw. 02, 17 Nie taka zwykła ściana, czyli jak ciekawie wykończyć ściany w pokoju?

Szukasz alternatywy dla wszechobecnej bieli czy nudnej szarości ścian? Jeśli chcesz w niesztampowy sposób wykończyć ściany w swoim mieszkaniu, możesz to zrobić na wiele ciekawych sposobów. Przykład? Boazeria w angielskim stylu, napisy czy farba tablicowa.

Pomalowanie ścian farbą to z pewnością najbardziej uniwersalny i najłatwiejszy krok aranżacyjny. Jeśli jednak nie chcesz iść na łatwiznę, pośród wnętrzarskich trendów znajdziesz wiele inspiracji, dzięki którym z pozoru nudne ściany zamienią się w prawdziwą dekorację wnętrza.

Napisy

Inspirujące hasła, ciekawe cytaty czy ulubione fragmenty wierszy – ściany w sypialni czy pokoju dziennym możesz przyozdobić np. samodzielnie. Wymaga to jednak wprawnej ręki i odrobiony talentu – napisanie przy użyciu pędzla i farby równym i estetycznym pismem jakiegoś zdania, może okazać się bowiem wyzwaniem.

Zamiast tego możesz zdać się na gotowe rozwiązania, czyli naklejki z napisami lub tapety. W takim przypadku możesz być pewny uzyskanego efektu, ponieważ materiały tego typu są zazwyczaj bardzo łatwe w montażu.

Boazeria w angielskim stylu

bar-692003_1280

Jeśli boazeria kojarzy ci się z rudymi deskami pokrywającymi ściany i sufity w mieszkaniach pamiętających jeszcze czasy PRL-u, to czas zrewidować ten pogląd. Boazeria w nowoczesnym wydaniu to znakomity sposób na wykończenie przytulnego wnętrza. Mogą to być po prostu zwykłe świerkowe deski, bielone i przytwierdzone do ściany lub też boazeria w stylu angielskim.

Boazerię wykonuje sięnp. z płyt mdf, do których wystarczy przykleić ozdobne listwy np. styropianowe. Całość należy pomalować i przytwierdzić do ściany. Szczególnie ciekawy efekt uzyskasz, jeśli zestawisz boazerię angielską np. w tapetą z motywem kwiatowym, pokrywającą górną część ściany. Więcej ciekawych pomysłów na temat wykorzystania tapety w aranżacji pokoju dziennego znajdziesz w artykule: Jaki wzór tapety wybrać do salonu?

Tablica

board-2167844_1280

Kolejny wnętrzarski trik, dzięki któremu ściany w pomieszczeniu staną się jego ozdobą to zastosowanie farby tablicowej. Możesz pokryć nią fragment lub całą ścianę i w rezultacie uzyskasz powierzchnię, na której możesz swobodnie rysować i pisać kredą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *