Najpopularniejsze rodzaje nakładek na schody

lut 07, 16 Najpopularniejsze rodzaje nakładek na schody

Nakładki na schody to bardzo praktyczny i funkcjonalny dodatek, który jednocześnie może stanowić ciekawy element dekoracyjny. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nakładek na schody, różniących się od siebie materiałem i kształtem, dzięki czemu ich właściwy dobór nie będzie obowiązkiem, a stanie się przyjemnością.

Funkcje nakładek na schody

Nakładki są często traktowane jako pewnego rodzaju ochraniacze, które pomogą nam wydłużyć żywotność schodów. Jest to szczególnie istotne, gdy nasze schody lata świetności mają już za sobą, przez co stały się podatne na zabrudzenia czy uszkodzenia lub widać na nich powstałe z biegiem lat wady i ubytki.

Stosowanie nakładek zwiększa również bezpieczeństwo domowników korzystających ze schodów. Dzięki nim znacznie zmniejszamy ryzyko poślizgnięcia się i upadku.

Jednak nakładki na schody mogą być też doskonałą dekoracją. Występują one w wielu rozmaitych wzorach i kolorach, więc bez większego problemu dobierzemy je do wystroju naszego wnętrza.

Materiały nakładek na schody

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów są nakładki wykładzinowe, wykonane, jak sama nazwa wskazuje, z wykładziny. Nakładki wykładzinowe na schody można zamówić niemal w wielu różnych wzorach, kolorach i rozmiarach.

Nakładki żelowe z kolei produkowane są z antypoślizgowego materiału. Od spodu są one podgumowane, co zapewnia ich bardzo dobrą przyczepność do podłoża i uniemożliwiają zsuwanie się nakładek ze schodów.

Nakładki gumowe wykonywane są z trudnościeralnej gumy, występujących w wielu rozmaitych kolorach i odcieniach. Nakładki gumowe są często polecane do schodów znajdujących się na zewnątrz budynków.

Popularnym rodzajem są też nakładki Heat-Set, produkowane z dywanów, których nici poddawano obróbce termicznej. Nakładki Heat-Set wyróżnia wysoka jakość, duża trwałość oraz niezwykle efektowny wygląd. Świetnie imitują wełniany dywan, a ponadto są bardzo miłe w dotyku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *