Najlepsza tapeta do łazienki

lut 29, 16 Najlepsza tapeta do łazienki

Do wykańczania ścian nowoczesnych łazienek coraz częściej wykorzystywane są tapety. Wykonane z innowacyjnych materiałów są równie praktyczne, jak płytki ceramiczne, a dzięki różnorodnym motywom i wzorom dużo atrakcyjniejsze niż farby. O czym warto pamiętać, wybierając tapetę do łazienki?

Planując wykończenie łazienki tapetą, musimy pamiętać o tym, że nie każda sprawdzi się w wilgotnym i ciepłym klimacie tego pomieszczenia – mówi specjalista z KrainaBarw.pl. Najlepszym rozwiązaniem są tutaj tapety winylowe lub z włókna szklanego. Oba rodzaje są odporne na parę i wilgoć, a dodatkowo łatwo zmywalne. Aby zapewnić trwałość tapecie w łazience, należy koniecznie zadbać o wybór właściwego, wodoodpornego kleju, jak np. Metylan Secura.

Tapety winylowe

Tapety z winylową powłoką dzielą się na dwa rodzaje: z winylem twardym i spienionym. Tapety z twardą powłoką winylową dają bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, mogą mieć matową lub gładką powierzchnię. W przypadku powłoki błyszczącej, która intensywnie odbija światło, możemy zyskać efekt rozświetlenia i optycznego powiększenia przestrzeni. Tapety ze spienionym winylem są nieco grubsze, a ich olbrzymią zaletą jest doskonałe krycie nierówności i pęknięcia ścian. Ich wadą w porównaniu do płaskiego winylu jest nieco mniejsza odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Papierowa tapeta w łazience?

Istnieje też możliwość zastosowania w łazience tapety papierowej, jednak taki wybór wymaga zastosowania dodatkowych zabezpieczeń. W tym przypadku rozwiązaniem jest pomalowanie zewnętrznej warstwy specjalnym lakierem – podpowiada specjalista z KrainaBarw.pl. Odpowiednia tapeta pokryta warstwą wodoodpornej i zmywalnej farby, będzie sprawdzała się w łazience niemal tak dobrze, jak tapety winylowe. Podczas wyboru warto jednak zachować ostrożność i przed podjęciem ostatecznej decyzji poradzić się eksperta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *