Na co zwrócić uwagę, wybierając parasole ogrodowe i tarasowe

lut 19, 16 Na co zwrócić uwagę, wybierając parasole ogrodowe i tarasowe

Wiosna i lato to czas wzmożonego ruchu w branży usługowej. Okres urlopowy i wakacje dzieci oraz młodzieży dla wielu punktów gastronomicznych stanowią podstawę funkcjonowania biznesu. W naszej szerokości geograficznej większość ludzi wykorzystuje każdą okazję, by nacieszyć się piękną pogodą, dlatego w ciepłe dni ogródki restauracyjne znacznie podnoszą atrakcyjność lokalu w oczach klienta. W pełnym wykorzystaniu uroków lata przedsiębiorcom branży HORECA pomagają parasole ogrodowe.

Podstawowe funkcje parasoli ogrodowych

Najważniejszym zadaniem parasoli ogrodowych czy tarasowych jest ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym; mało kto lubi jeść i wypoczywać w skwarze lipcowego południa. Jednak dobry parasol oprócz cienia, zapewni nam także ochronę przed przelotnym deszczem – wyjaśnia ekspert sklepu DOMINOVA. Dlatego wybierając parasol ogrodowy musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego wykonana jest czasza: musi on być odporny na odbarwienia powodowane ekspozycją na słońce, a gramatura powinna być jak najwyższa.

Rodzaje mocowania parasola

Klasyczne parasole ogrodowe posiadają jedną nogę umieszczoną w centralnej części czaszy i osadzoną w odpowiednio obciążonej podstawie. Takie parasole sprawdzają się tam, gdzie nie planujemy częstego przestawiania stolików i samych parasoli. Parasole na wysięgnikach stanowią nowsze rozwiązanie i występują w 2 wariantach – z ramieniem mocowanym do ściany i wolnostojący z ramieniem odchodzącym od pala umieszczonego w podstawie.

Wymiary parasola do ogrodu i na taras

Bez względu na to, jaki rodzaj mocowania wybierzemy, musimy dokładnie znać rozmiary tarasu, czy innej przestrzeni, przeznaczonej na rozstawienie parasola. Na tej podstawie wybierzemy zasięg rozłożonej czaszy, co nabiera szczególnego znaczenia, gdy chcemy ustawić kilka parasoli obok siebie. Należy pamiętać, że podczas gwałtownych zmian pogody parasole są narażone na porywy wiatru, a ustawione zbyt blisko siebie, mogą powodować wzajemne uszkodzenia.

Wygoda i dodatkowe funkcje

Najważniejsze cechy parasola, na jakie musimy zwrócić uwagę podczas wyboru, to łatwość montażu i demontażu parasola, a także możliwość regulacji nachylenia czaszy oraz wysokości parasola – podpowiada specjalista firmy DOMINOVA. Niektóre parasole dają właścicielowi możliwość wyboru rodzaju mocowania pala – albo na podstawie mobilnej, albo do gruntu/ściany. Jeżeli decydujemy się na osobny zakup podstawy parasola, pamiętajmy by sprawdzić minimalne obciążenie dla danego modelu; zbyt lekka podstawa nie zapewni nam odpowiedniej stabilności mebla.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *