Mieszkanie dla lokatorów!

lis 03, 14 Mieszkanie dla lokatorów!

Wynajmujesz mieszkanie i z doświadczenia wiesz, że nie warto inwestować zbyt dużych pieniędzy w wyposażenie oraz sprzęty umieszczane w poszczególnych pomieszczeniach. Lokatorzy przyzwyczajeni są bowiem, do tego, że zmieniają poszczególne mieszkania i nie mają w nawyku zbyt mocno przywiązywać się do jednej lokalizacji. Tym samym niespecjalnie dbają o to, co w mieszkaniu wynajmowanym się znajduje.

Niestety tym samym, my po każdej wyprowadzce lokatorów zmuszeni jesteśmy do kapitalnego remontu i inwestowania, bardzo często niemałego wkładu pieniędzy w nowe sprzęty.

Jak przygotować mieszkanie dla nowych lokatorów?

Pamiętajmy, wszystkie działania kierujmy zgodnie z zasadą „ma być ładnie i praktycznie-niekoniecznie drogo”. Zgodnie z tym warto postawić na remont, który będzie miała przede wszystkim na celu odświeżenie mieszkania, a nie kapitalny remont.

Zacznijmy od ścian, to one potrafią bardzo wyraźnie wpływać na odbiór całego pomieszczenia. Przemalujmy ściany jasną, ciepłą farbą. Ograniczmy się przy tym do stosowania jakiś dekoracyjnych wzorów. Strata pieniędzy i czasu, a naszym lokatorom i tak może nie przypaść do gustu tego typu motyw.

Skupiając się na wyposażeniu wnętrz również nie popadajmy w zakupowe szaleństwo. Zdecydowanie wystarczy nam kanapa, szafa wnękowa lub meblościanka i stolik.

Umeblować trzeba także łazienkę oraz kuchnię. Pamiętajmy jednak, że wielu lokatorów chce wyposażyć wnętrze w swoje meble. Dlatego chociażby ilość naszego sprzętu powinna być ograniczona.

Znacznie poważniejsza sprawą jest sprzęt AGD. Każdy lokator przed podpisaniem umowy sprawdzi czy w naszym mieszkaniu znajduje się pralka, lodówka, kuchenka. Mało kto, chce bowiem inwestować w tego typu sprzęty własne pieniądze.

szafa

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *