Meble prosto z lasu

sie 28, 14 Meble prosto z lasu

Jeśli Ty nie możesz pójść do lasu, niech las przyjdzie do Ciebie. Rośliny leśne, gałązki czy kamienie to elementy przyrody, które coraz częściej goszczą w naszych wnętrzach, nadając im oryginalnych, a przy tym naturalnych rysów. Podpowiadamy, jak z pieńka zrobić praktyczny mebel do naszego mieszkania.

W aranżacji wnętrz coraz częściej sięgamy po rzeczy pozornie się do nich nie nadające. Tak jest na przykład z hitem ostatnich miesięcy, czyli stolików z drewnianych palet. Podobna sytuacja ma się z pieńkami-stołkami, które zawojowały świat designu. Mowa tu o słynnych pieńkach firmy Malafor założonej przez Agatę Kulik oraz Pawła Pomorskiego. Prosty, dębowy pieniek pokryty stalową otuliną o lustrzanej fakturze z rączką ułatwiającą przenoszenie to prawdziwy hit nie tylko luksusowych salonów, ale i galerii sztuk. Istnieje też inna realizacja tego pomysłu, a mianowicie seria spalonych lub nadpalonych pieńków, które mają bardziej surowe oblicze i dobrze komponują się w bardziej rustykalnych aranżacjach.

Mebel prosty jak pień

Ale nie musimy sięgać po kosztowne realizacje. Taki naturalny mebel możemy zrobić sobie sami. Pieńki-siedziska są łatwe i tanie do zrobienia, a przy tym efektownie się prezentują w niemal każdym wnętrzu. Wystarczy niewielki pieniek starannie wyczyścić, odrzeć z kory, oszlifować, pomalować boki i voila! Inną koncepcją jest owinięcie boków jakąś grubą tkaniną o ciekawej kolorystyce. Pieńki mogą posłużyć nam też za praktyczne półki na drobiazgi, a jeśli pień jest szeroki, można od spodu zamontować mu kółka, przez co uzyskujemy prosty i mobilny stolik.

stolik z drewna

zdjęcie: Maegan Tintari, licencja: CC BY 2.0

Naturalnie i tanio

Koszt takich domowych mebli nie przekroczy kilkudziesięciu złotych, ilość włożonej pracy w gruncie rzeczy zależy jedynie od nas samych. Efekt zaś, jaki uzyskamy, z pewnością spotka się z uznaniem gości. Jeśli więc szukacie taniego sposobu na dodanie swemu wnętrzu świeżości i naturalnych akcentów, śmiało ruszajcie do tartaku lub specjalnych leśnych punktów sprzedaży drewna i wybierzcie sobie nowe meble – prosto z lasu.

zdjęcie: Maegan Tintari, licencja: CC BY 2.0

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *