Materac musi być wygodny

Podobnie mówi się o samej sypialni. To pomieszczenie musi być wygodne, a na to wpływa właśnie to, jakie mamy łóżko, z jakim materacem i pościelą.

Artykuł ten poświęcony będzie przede wszystkim samym materacom, jako że coraz częściej łóżko kupić możemy bez niego.

Znaleźliśmy więc ramę łóżka idealnie pasującą do naszej sypialni, znamy jego wymiar więc i wymiar materaca, ale jaki on powinien być dokładnie?

Do wyboru mamy materace sprężynowe, twarde, lateksowe, ze stelażem lub bez. Który będzie najlepszy dla naszych indywidualnych potrzeb? Pod uwagę trzeba tu wziąć naprawdę wiele czynników, takich jak nasza waga, pozycja w jakiej zwykliśmy spać, rozmiary łóżka oraz to czy śpimy w nim sami czy jest to łóżko małżeńskie.

Jeżeli sypiamy w pozycji na wznak, możemy wybrać dowolny rodzaj materaca, jeżeli jednak śpimy na boku, tu już zdecydowanie lepiej byłoby wybrać materac kieszonkowy sprężynowy lub lateksowy, ale grubszy. Chodzi tu przede wszystkim o dopasowanie się do ciała i utrzymanie kręgosłupa w prostej pozycji. Jeżeli zaś w nocy bardzo się wiercimy, ciągle zmieniając pozycję, najlepszy dla nas może okazać się materac o wysokiej elastyczności, który szybko dopasowuje się do kształtu ułożenia ciała.

Kolejny dylemat, czy lepszy jest materac gruby czy też cienki? Dla osób ze schorzeniami kręgosłupa lub o wysokiej masie ciała, najodpowiedniejsze będą bardzo grube materace, nawet dwudziestocentymetrowe. Jeżeli jednak nie zaliczamy się do grupy żadnych z nich, możemy wybrać grubość materaca zupełnie dowolnie.

Przed zakupem materaca możemy, a nawet powinniśmy go przetestować. W większych sklepach mamy taką możliwość, aby na chwilę chociaż na materacu się położyć i sprawdzić, jak nam się leży. Większość z nas krępuje się tym, jednak po to właśnie są one wystawione dla klientów. Powinniśmy również wypytać o konkretny model materaca osobę z obsługi sklepu. To ona powinna rozwiać nasze wszelkie wątpliwości.

A gdybyśmy potrzebowali podkładów higienicznych na materac, polecamy zajrzeć tu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *