Małe mieszkanie – jak je urządzać?

gru 16, 14 Małe mieszkanie – jak je urządzać?

Na pewno wszyscy chcielibyśmy być w tak komfortowej sytuacji i nie musieć się martwić brak wolnej przestrzeni w naszych czterech kątach. Niestety większość z nas ma ten sam kłopot – za mało miejsca w mieszkaniu! Choć urządzenie niewielkiego mieszkania nie jest łatwe, nie jest też niemożliwe. Tu z pomocą przychodzą nam najnowsze rozwiązania stosowane przez producentów mebli.

Jakby dobrze się rozejrzeć i zastanowić istnieje bardzo wiele rozwiązań dla niewielkich pomieszczeń. Przede wszystkim należy pamiętać o tym by meble były nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim wielofunkcyjne. Przykładowo, gdy szukamy łóżka warto by posiadało ono również pojemnik na pościel i najlepiej gdyby było rozkładane. Niestety w wypadku niewielkich przestrzeni często nie możemy sobie pozwolić na ekstrawagancję w postaci wielkiego, nierozkładanego łóżka.

Rynek oferuje wiele możliwości. Gdy mamy sypialnię połączoną z miejscem gdzie pracujemy, warto zainwestować w system mebli z piętrowym łóżkiem i biurkiem pod nim. Rozkładane meble modułowe to kolejna możliwość. Nie dość, że mogą pełnić funkcję mebla dziennego, z którego mogą skorzystać nasi goście to w nocy po rozłożeniu może on pełnić funkcję łóżka. Konstrukcja modułowa pozwala na pewną dowolność w aranżacji przestrzeni, oczywiście w miarę możliwości naszego pokoju.

mieszkanie w bloku

W przypadku kuchni i jadalni też mamy wiele możliwości. Składane czy sztaplowane krzesła to rozwiązanie w sam raz dla niewielkiej jadalni. Po skończonym posiłku można je łatwo schować. Rozwiązaniem dla osób, które lubią zapraszać do siebie gości na obiad są rozkładane czy też rozsuwane stoły. Aby zaoszczędzić miejsca na garnkach warto zastanowić się nad kupnem zestawów wyposażenie, które można wkładać jedno w drugie.

A co z naszymi rzeczami? Tu nie ma zmiłuj. Największy kłopot mają osoby, które mają masę przedmiotów w domu. Wtedy łatwo o bałagan, ale niekoniecznie. Wówczas należy wyposażyć się w odpowiednią ilość szafek i szaf na obrania. Przedmioty odpowiednio schowane i posegregowane nie sprawią nam większego kłopotu. Wystarczy tylko nie trzymać zbyt dużej ilości zbędnych szpargałów…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *