Magia Indii

cze 29, 15 Magia Indii

Styl indyjski jest bardzo kolorowy, błyszczący i magiczny. Świetnie nadaje się na aranżację sypialni lub pokoju młodzieżowego. Przenieś się Półwysep Indyjski bez wychodzenia z domu.

Indie to kraj bardzo zróżnicowany. Wiele religii, wiele zwyczajów kulturowych, wiele języków. To kraj kontrastów, zakurzonej biedy i ociekającego złotem bogactwa. Ale to również kraj magiczny. Może właśnie poprzez swoją różnorodność. Mówi się, że do Indii jedzie się po to, by się odnaleźć. Wielu ludzi, którzy tam byli, twierdzą, że muszą tam powrócić. Indie przyciągają jak magnez i wrzucają wszystkich do wielkiego kotła kulturowego. Nie wybierasz się w najbliższym czasie do Indii? Niech Indie przyjadą do ciebie. A jeśli już tam byłeś, to możesz wykorzystać swoje pamiątki do udekorowania pokoju.

Zacznijmy od ścian i podłóg. Styl indyjski lubi ciemne podłogi. Odpowiednie będą parkiety egzotyczne wykonane z ciemnych gatunków drewna, np. w kolorze ciemnego brązu (odpowiednie lakiery do parkiety znajdziesz tutaj). Taka podłoga ładnie skontrastuje się z intensywnie pomarańczową lub fioletową ścianą. Można też pomalować ściany w stonowane kolory, a ozdobić je kolorową naklejką z motywem kwiatów lub esów-floresów. Meble powinny być w kolorze podłogi lub podobne. Łóżko duże, najlepiej z baldachimem. Do tego masa poduszek i orientalna narzuta. Może przywiozłeś taką ze swojej wyprawy? Jeśli nie kupisz ją w jakimś indyjskim sklepie. Na komodach można postawić figurki słoni, figurki hinduistycznych bóstw lub drewniany wieszak na bransolety, jeśli ktoś lubi styl orientalny wyrażać również poprzez ubiór. A skoro o ubiorze mowa. Do dekoracji pokoju można użyć sari, indyjskiego stroju kobiecego. Jest on niezwykle efektowny, zazwyczaj zdobiony złotymi nićmi. Można go powiesić na ścianie, obszyć nim poduszki, albo użyć jako baldachimu. Warto poustawiać pełno kolorowych świec zapachowych i kadzidełka o orientalnym zapachu, np. drzewa sandałowego albo piżma. Hibiskusy w doniczkach odnajdą się w takim wnętrzu od razu. Na parapecie mogą się również znaleźć lampiony na świece. Oświetlenie górne może stanowić materiałowa lampa z drobnymi lusterkami, również do kupienia w sklepie indyjskim. Poza fioletem i pomarańczą do stylu indyjskiego pasuje jeszcze cytrynowy żółty, intensywny błękit, kobalt, burgundowi czerwień, szmaragd, złoto i srebro. Kolory muszą być żywe, żadnych pasteli.

Do takiego wnętrza będzie się chciało powracać, tak samo jak do dalekich Indii.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *