Łazienkowe gadżety dla dzieci

paź 01, 14 Łazienkowe gadżety dla dzieci

Łazienka to miejsce, gdzie każdy może zażyć kąpieli, która w założeniu powinna być relaksująca i przyjemna. Niestety, dla dzieci kąpiel i mycie zębów nie zawsze wiążą się z odczuwaniem przyjemności. Niektóre maluchy wręcz odczuwają niechęć do długiego moczenia się w wannie i ostentacyjnie to demonstrują płaczem i wyrywaniem się.

Dlatego warto uprzyjemnić im te trudne chwile a z czasem być może polubią zabiegi związane z higieną osobistą i same będą rwały się do łazienki. Zacznijmy od drobnych rzeczy związanych z myciem zębów. Ładna szczoteczka to nie wszystko. Powinna mieć swoją „bazę”, czyli kolorowy kubeczek, najlepiej jeśli będzie on prezentował postaci z ulubionych bajek dziecka. Pasta też mysi być wyjątkowa. Można kupić specjalny „wyciskacz” do pasty, która się kończy lub dozownik. Oczywiście, wszystko kolorowe i ozdobione, na przykład motywami zwierzęcymi.

Zabawki mogą być bardzo pożyteczne. Powierzchnie w łazience są często śliskie, więc dziecko łatwo może się poślizgnąć, upaść i zwichnąć rączkę lub rozbić głowę. Aby tego uniknąć warto założyć na baterie łazienkowe zabezpieczenia – miękkie i zabawne nakładki, które wystarczy umieścić na kranie przy wannie. Bardzo praktyczne są maty antypoślizgowe do wanny i do brodzików prysznicowych. Większość dzieci nie cierpi mycia głowy – woda zalewa im buzię a spływająca z włosów piana szczypie w oczy. Aby zaoszczędzić dziecku stresu wystarczy użyć kubka do mycia włosów, który jest odpowiednio wyprofilowany, więc ułatwia precyzyjne polewanie główki wodą. Maluch będzie chętniej brał kąpiel, jeśli będzie mógł samodzielnie wykonywać część czynności. Powinny skłonić go do tego kolorowe dozowniki do mydła.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *