Łazienka w stylu romantycznym

wrz 12, 14 Łazienka w stylu romantycznym

Każda kobieta marzy o zmysłowej kąpieli wśród płatków róż, w otoczeniu intrygujących zapachów i inspirującego wnętrza. Podpowiadamy, jak stworzyć łazienkę w stylu romantycznym, by takie marzenia ziścić.

Styl romantyczny nie dla każdego znaczy to samo. Dla niektórych jest uosobieniem spokoju, relaksu i odpoczynku, niektórzy zaś romantyzm opierają o wyraziste barwy, zmysłowe i stylowe dodatki. Bo choć każda kobieta ma romantyczną duszę, nie każdej podoba się to samo. Stąd tak duży wachlarz możliwości aranżacji. Spróbujmy dookreślić główne cechy tego stylu.

Barwy

Po kolorystyce wnętrza najpewniej rozpoznamy romantyczne wnętrze. Dominują tu pastele, powabne błękity, delikatne róże czy barwy szlachetnych kamieni. Wnętrze musi być kobiece, pełne wdzięku i kokieterii.

Akcesoria

Wyposażenie łazienki to istotna kwestia. Tutaj nie ma mowy o półśrodkach. Powinno być komfortowe, ale i ze smakiem. Niektórzy pójdą w kierunku dekoracyjności, wówczas w łazience znajdą się elementy. w stylu retro, drudzy zaś postawią na wygodę i luksus, ale nawet wtedy nie zapominajmy o szlachetnych materiałach i wykończeniu.

Światło

Nie ma mowy o romantycznym nastroju bez właściwego oświetlenia. Delikatne światło, półcienie – to niezbędne elementy łazienki urządzonej w tym stylu. Świetnym pomysłem są efektowne świeczniki wraz ze świecami. By światło intensywne promienie słoneczne nie wdzierały się zbyt agresywnie do wnętrza okiennice przydałoby się okryć jakąś miękką i zwiewną firaną rozszczepiającą światło.

łązienka w stylu romantycznym

Zdjęcie: gnuckx, Flick.com, Licencja: CC BY 2.0

Zmysłowe dodatki

Zapach to jeden z najważniejszych zmysłów szczególnie dla kobiet. Dlatego w wymarzonej łazience powinno znaleźć się miejsce na olejki eteryczne czy zmysłowe kadzidełka. Nie może zabraknąć także świeżych kwiatów oraz różnego rodzaju ozdobnych bibelotów. Jeśli chodzi o akcenty ozdobne to genialnie w takich wnętrzach prezentują się złote, kunsztownie zdobione ramy luster czy oprawek na zdjęcie, które nadają wnętrzu indywidualnych rysów.

Choć mówimy tu wiele o luksusie, bogactwie zdobień, to powiedzmy sobie jasno, że romantyczny wystrój wcale nie musi kosztować kroci, polując na stylowe rzeczy na targach różności, zawsze złapiemy coś szykownego za niewielkie pieniądze. Tak naprawdę liczy się tylko nasza kreatywność.

Zdjęcie miniatury: Hotel Kursaal & Ausonia, Licencja: CC BY 2.0

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *