Łazienka w czerni i bieli

Wnętrze można urządzić w różnym stylu i w różnej kolorystyce. Niektóre zestawienia kolorystyczne są ponadczasowe i zestawione z odpowiednimi fakturami i kształtami nadadzą wnętrzu odpowiedni charakter. Takim zestawieniem jest kontrast czerni i bieli.

Czarno-biała łazienka może wydawać się zimna lub nudna, ale sukces tkwi w dodatkach i nadaniu łazience odpowiedniego stylu. Kolory są bazą. Z ich wykorzystaniem może powstać wnętrze w stylu nowoczesnym, klasycznym, glamour, retro lub inny.

Ceramika łazienkowa jest najczęściej biała. Decydując się na nią, ściany i podłoga mogą przybrać czarny kolor. Czarne kafle, mozaika albo farba wodoodporna. Równie dobrze może być na odwrót. To ceramika może być czarna, a ściany i podłoga białe, lub tylko same ściany. Lustro w dużej czarnej ramie będzie się ładnie kontrastowało z białymi kaflami. Styl nowoczesny podkreśli czarna umywalka nablatowa. Do stylu retro pasuje podłoga w czarno-białą szachownicę oraz stylizowane baterie, srebrne, złote lub mosiężne. Do tego biała wanna wolnostojąca na zdobionych nogach. Do stylu nowoczesnego i glamour będzie pasowała czarna obudowa wanny. Biała ceramika również może być nowoczesna, np. umywalka w kształcie odwróconego kielicha kwiatu sięgająca do podłogi. Meble wyglądające jak bryły geometryczne stworzą natomiast klimat pop-artu.

By ocieplić wnętrze można wprowadzić kwiatowy motyw na dywaniku, dozowniku na mydło, ręcznikach itd. Można też wyposażyć łazienkę w oświetlenie punktowe, które rozproszy światło. Jeśli to zestawienie kolorystyczne się z czasem znudzi, można je wzbogacić innymi kolorami. Do czerni i bieli będzie w zasadzie pasował każdy kolor. Warto poszukać czerwonych, turkusowych, fioletowych czy szarych dodatków. Czarno-białe wnętrze to zawsze klasyka i elegancja, może być bazą do wielu innych aranżacji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *