Łazienka glamour

gru 05, 14 Łazienka glamour

Kuszą cię pałacowe wnętrza pełne blasku i elegancji, ale jednocześnie pociąga cię prostota? Chciałabyś poczuć się we własnej łazience jak królowa? Wybierz styl glamour. Relaks w blasku i z klasą gwarantowany. 

Aby łazienka była glamour musi błyszczeć. Ten styl czerpie z estetyki baroku i rokoka, ale nie charakteryzuje się aż takim przepychem. Należy osiągnąć harmonię pomiędzy aranżacją pałacową a współczesną prostotą. Dlatego błyszczeć nie może się wszystko. Jeśli decydujemy się na błyszczącą podłogę, to ściany i meble powinny pozostać matowe. Można wtedy dobrać połyskujące dodatki. Jeśli podłoga jest matowa, to na ścianach mogą pojawić się błyszczące  płytki lub mozaika o podwyższonym połysku. Jeśli wolimy tapety, najlepiej wybrać taką, która posiada elementy odblaskowe i barokowy, kwiatowy lub geometryczny deseń.

Ulubione kolory stylu glamour to czerń, biel, złoto i srebro. Nie muszą pojawić się wszystkie na raz. Łazienka może mieć czarne ściany i czarną podłogę, białą ceramiką i złote dodatki. Łazienka w stylu glamour może też być jasna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ściany były białe. Podłoga może zostać wyłożona dużymi płytkami w kolorze szarości. To kolejny kolor glamour. Pasują do niego dodatki w kolorze bladego różu. Róże na płytkach ściennych albo świeże kwiaty w szklanym wazonie.

W luksusowej łazience powinna znajdować się wanna wolnostojąca utrzymana w stylu retro. Glamour czerpie przecież po części z epok minionych. Wanna musi więc być zaokrąglona i na ozdobnych, pozłacanych lub posrebrzanych nóżkach. Baterie łazienkowe również powinny być utrzymane w tym klimacie. Najlepiej pozłacane lub mosiężne, koniecznie zaokrąglone. Kąpiel ma być luksusem.

Ceramika może mieć jak najbardziej kształty współczesne. Może być podwieszana. Ale warto wybrać meble trochę starodawne w wyglądzie. Stylizowana komódka z finezyjnymi nogami może stanąć pod umywalką lub służyć za stolik na kwiaty. Odpowiedniego charakteru nada też łazience stylizowany fotel z połyskującym i aksamitnym obiciem. Na suficie powinien zawisnąć żyrandol z kryształkami lub z małymi abażurami. Może być srebrny, pozłacany lub czarny. Pasować będą również kinkiety, np. z abażurami z tej samej serii, co na żyrandolu.

Światło w stylu glamour jest bardzo ważne, bo tworzy odpowiednią atmosferę. Żyrandol i kinkiety dadzą delikatne i rozproszone światło. Mocując kinkiety do lustra lub nakierowując je na nie, sprawi się, że światło będzie się odbijać i zrobi się jaśniej. Właściwe będą też długie białe świece z posrebrzanych lub pozłacanych świecznikach.

Dobierając dodatki trzeba pamiętać, że powinny one być bardzo kunsztowne. Jeśli dobieramy ramę do lustra, to wybierzmy bogato zdobioną ramę w kolorze starego złota, srebra lub czerni. Lustro może być też otoczone połyskującą mozaiką, np. tą samą, która okala wannę.

Łazienka w stylu glamour to miejsce luksusowe, bogate, ale jednocześnie proste. To miejsce odważnych zestawień, gdzie retro spotyka się ze stylem nowoczesnym. To wnętrze subtelne i wytworne.

Fot. makehomedesign.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *