Kwiaty w kuchni

Kuchnia to miejsce, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu. Jest to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków i ich spożywania, ale także miejsce relaksu i codziennych rozmów. Aby uprzyjemnić przebywanie w kuchni dobrze jest zaopatrzyć ją w kwiaty. Poniżej znajdziesz informację o tym, jakie kwiaty najlepiej posadzić w kuchni i gdzie je postawić. Zapraszamy zatem do czytania.

Jakie kwiaty?
Najbardziej odpowiednimi kwiatami, które można postawić w kuchni są fikusy, fiołki, peperomie i rośliny zwisające. W zależności od wielkości kuchni jedne będą bardziej pasowały do małej kuchni, inne do większej. Jeśli więc mamy małą kuchnie dobrze jest postawić w niej fiołki i inne mniejsze rośliny. W kuchni większej lepsze będą rośliny rozłożyste lub zwisające. Warto zadbać aby wszystkie rośliny znajdowały się w ozdobnych doniczkach, odpowiednio dobranych do wystroju wnętrza kuchni.

Jakie inne rośliny?
Oprócz kwiatów, w kuchni idealne do zasadzenia będą także zioła. Możemy posadzić np. bazylię, melisę, tymianek, rozmaryn, miętę oraz szczypiorek. Jako, że to właśnie w kuchni przygotowujemy posiłki, będą one zawsze pod ręką. Dodatkowo możemy posadzić także owocujące sadzonki cytryny lub pomarańczy.  Jest to dość ciekawy pomysł, który nada się do wystroju nowoczesnej kuchni.

Gdzie je postawić?
Kwiaty najlepiej jest postawić  na parapecie. Jest to miejsce, w którym będą miały dostęp do światła, które jest potrzebne do ich rozwoju. Dobrym miejscem są także szafki kuchenne. Dla roślin zwisających jest to miejsce najbardziej przystosowane.

Gdzie kwiatów nie stawiać?
Kwiaty należy jednak trzymać z daleka od kuchenki mikrofalowej oraz od kuchenki gazowej. Opary z unoszących się gotujących potraw mogą zatkać listki roślin, poprzez które rośliny oddychają. Nieodpowiednie też będą miejsca, w których przygotowujemy posiłki.

Kwiaty w kuchni to idealne rozwiązanie na urozmaicenie wnętrza kuchni. Kwiaty to dodatek, który zawsze będzie mile widzianym elementem każdego pomieszczenia. Aranżując kuchnię, warto zatem wziąć je zawsze pod uwagę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *