Kupujemy meble kuchenne – ale jakie wybrać?

gru 11, 14 Kupujemy meble kuchenne – ale jakie wybrać?

Jesteśmy zdania, że kuchnia to pomieszczenie, które stanowi serce każdego domu czy mieszkania. To wnętrze, w którym wszyscy powinni czuć się dobrze, a jeżeli jeszcze tak nie jest, z pewnością należy coś z tym zrobić.

Kluczowym elementem wyposażenia kuchni są meble kuchenne. To przede wszystkim ich rodzaj decyduje o ogólnym charakterze wnętrza.

Po pierwsze, zdecydować powinniśmy o tym, czy chcemy kupić gotowy zestaw mebli kuchennych czy zdecydujemy się na indywidualne zamówienie pod wymiary naszej kuchni. Najczęściej decydują się na takie rozwiązanie osoby, dla których jest to konieczność, ponieważ mają kuchnię o nietypowym rozkładzie. W takim przypadku najlepiej wybrać się do jakiegoś wyspecjalizowanego, kuchennego studia.

Tu powinniśmy rozważyć również kuchnie murowaną. Taki projekt polega na montowaniu otwartych półek pomiędzy murkami z zabudowaniami drzwiczkami kuchennymi lub zasłonkami. Następnie całość przykrywana jest blatem kuchennym. Najlepiej komponować będzie się blat drewniany lub z płytek ceramicznych lub kamienia.

Tradycyjny wystrój kuchni wprowadzić możemy również poprzez wprowadzenie starych, stylowych mebli, które uda nam się kupić w antykwariacie lub które sami poddamy renowacji.

To bardzo popularne ostatnio rozwiązanie, jako że nowoczesne projekty lubią połączenia „nowego ze starym”. Taki eklektyczny styl pozwala nam na umieszczenie nowoczesnych krzeseł bezpośrednio przy zabytkowym stole. Musimy jednak mieć sporo wyczucia, aby efekt końcowy nie był odwrotny z zamierzonym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *