Kuchnia na przystanku? Ikea znów zaskakuje!

lis 07, 12 Kuchnia na przystanku? Ikea znów zaskakuje!

Ikea zaskakuje swoimi działaniami co chwilę. Obecnie jej poczynania można zauważyć np. we Wrocławiu, gdzie 7 najbardziej zatłoczonych przystanków zostało oznaczonych specjalnymi kodami QR. Po zeskanowaniu kodów smartfonem lub tabletem można zobaczyć wizualizaję przystanku jako kuchni. Po zeskanowaniu użytkownik zostaje przeniesiony na stronę przystanekkuchnia.pl, gdzie w całej okazałości może podziwiać daną wizualizację. Całej zabawie oczywiście towarzyszy konkurs polegający na stworzeniu listy z produktami Ikea, którymi została urządzona dana kuchnia i wysłaniu jej na podany adres mailowy. Pierwsze 10 osób otrzymuje upominki. Cała akcja trwa od 6 do 15 listopada.

przystanek ikea

przystanek ikea

Akcja Przystanek Kuchnia to nie pierwsze działania szwedzkiej marki związane z wykorzystywaniem specjalnych kodów. Kody AR zostały  wykorzystane w najnowszym katalogu Ikei. Dzięki nim, produkt z danej stronie można odtworzyć i zobaczyć w innych aranżacjach. To jednak nie wszytsko. Katalogi Ikea wraz z kodami dają możliwość oglądania wybranych mebli w technologii 3D! Z kolei udostępnione (po zeskanownaiu kodu) filmiki obrócą, otworzą lub poprzestawiają nam łóżko bądź szafę. Aby móc korzystać z udogodnień najnowszego katalogu, należy najpierw pobrać z Google Play lub App Store darmową aplikację IKEA

Rozszerzona rzeczywistość w katalogach Ikea to nie lada gratka nie tylko dla fanów najnowszych technologii, ale także miłośników projektowania wnętrz. Jest to kolejny krok, który sprawia, że urządzanie miekszania staje się przyjemniejsze i o wiele prostsze.

źródło: ikea.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *