Kominek elektryczny we wnętrzach? Czemu nie!

sty 31, 15 Kominek elektryczny we wnętrzach? Czemu nie!

Planując budowę domu bardzo często myślimy nad wyposażeniem salonu w kominek elektryczny. Okazuje się, że jest to niezwykle trafiony wybór. Jeśli jeszcze nie znacie zalet kominka elektrycznego, zapoznajcie się z nimi razem z nami.

Jedną z największych zalet kominków elektrycznych jest jego dostępność. Kominki elektryczne mogą mieć praktycznie wszyscy. Ich posiadanie nie jest warunkowane specjalnym pozwoleniem jak ma to miejsce w przypadku typowych kominków. W ich przypadku potrzebny jest jedynie kontakt i wolne miejsce.

Drugą istotną kwestią jest poczucie prestiżu. Elegancki kominek we wnętrzach sprawi, że pomieszczenie wyda się niezwykle luksusowe. Szczególnie ma to miejsce w połączeniu z nowoczesną aranżacją salonu (lub innego pomieszczenia, w którym znajduje się kominek). Warto zaznaczyć, że na rynku dostępna jest szeroka gama kominków elektrycznych. Każdy z nas bez problemu znajdzie odpowiednią wielkość, kształt i kolorystykę sprzętu. Dzięki temu, kominki wpasują się w każde wnętrza.

Kominki elektryczne to również wygoda. Za pomocą jednego przycisku rozciągnie się przed nami wspaniały widok iskrzących się płomieni. Wygoda widoczna jest także w samej regulacji kominka. W zależności od naszych preferencji uzyskamy dowolny odcień, czy wysokość płomieni. Wszystko za pomocą zdalnego pilota.

kominek elektryczny

Posiadanie kominka elektrycznego związane jest także z bezpieczeństwem. Ze względu na swoją „elektryczność” nie poparzymy się jego płomieniami. Co więcej, nie spowodujemy nim pożaru.  Jego użytkowanie jest jak najbardziej pewne.

Kolejną ważną rzeczą jest to, że kominki elektryczne pobierają wyjątkowo mało prądu. Sprawia to,  że korzystanie z nich jest wyjątkowo oszczędne. Dodatkowo, wiele kominków może jedynie pięknie wyglądać bez włączonej opcji grzania. Dzięki temu, w ciepłych sezonach koszty użytkowania będą jeszcze niższe.

Wbrew pozorom, kominki elektryczne używane są przez cały rok. Zarówno zimą jak i latem, podczas wieczornych spotkań warto usiąść przy kominku i wczuć się w wyjątkową atmosferę stworzoną przez magię kominka.

źródło zdjęć: Patrick Denker / Foter.com / CC BY; punctuum / Foter.com / CC BY-NC-SA

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *