Kominek elektryczny – tak czy nie?

sty 24, 15 Kominek elektryczny – tak czy nie?

Kominki elektryczne są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w naszych mieszkaniach. Pod względem kilku aspektów są dużo bardziej użyteczne niż kominki tradycyjne. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem kominka elektrycznego zapoznaj się najpierw z jego zaletami i wadami.

Zalety kominków elektrycznych

  • Główną zaletą kominków elektrycznych jest możliwość zainstalowania ich w każdym pomieszczeniu. Dotyczy to zarówno domu jednorodzinnego jak i mieszkania w bloku. Jego montaż jest bardzo prosty i nie wymaga przewodu kominowego.
  • Jeśli chodzi o wygodę ich użytkowania to trzeba przyznać, że kominki elektrycznekomfortowe w użyciu oraz bardzo proste w obsłudze. Dostępne modele sterowane są ręcznie lub za pomocą specjalnego pilota. Za pomocą kilku przycisków można między innymi regulować jasnością płomieni lub sterować samym ogrzewaniem.
  • Kominek nie potrzebuje również wielkiej uwagi jak ma to miejsce w przypadku kominka opalanego drewnem. Nie trzeba go czyścić ani sprzątać.
  • Jako element dekoracji kominek wpasuje się w praktycznie każde pomieszczenie. Doskonale odnajdzie się w każdej aranżacji. Co więcej takie rozwiązanie jest bezpieczne, jeśli w mieszkaniu posiadamy drewno, ceramikę czy podłogę przykrytą dywanem.  Jest także praktyczny, gdy nasza rodzina powiększona jest o małe dzieci.
  • Zaletą jest także efekt prestiżu, który wynika z samego posiadania kominka elektrycznego. Jego wygląd sprawia wrażenie nowoczesności i ekskluzywności.
  • Kominek służy nie tylko jako element dekoracyjny, ale także jego ciepło pozwoli ogrzać pomieszczenie. Mając termostat pozwoli utrzymać niezmienną temperaturę w danym wnętrzu.

kominek elektryczny

Wady kominków elektrycznych

  • Wśród wad może znaleźć się wysoki koszt ich eksploatacji. Jest on szczególnie wysoki, gdy kominek elektryczny wyposażony jest w wentylator oraz w termostat.
  • Wadą może być także niezapewnienie takiego samego uczucia przytulności i ciepła jak miałoby to miejsce, gdy w pomieszczeniu znajdowałby się tradycyjny kominek.

Kominek elektryczny to element, który warto mieć w swoim mieszkaniu. Daje ciepło, jest prosty w obsłudze i sprawia wrażenie ekskluzywności.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *