Kilkumetrowy problem przedsionkowy

cze 13, 15 Kilkumetrowy problem przedsionkowy

Dobrze rozplanowany przedsionek to przede wszystkim taki, który nie straszy nas od razu na wejściu sterta butów i płaszczy rozwieszonych w każdym wolnym miejscu ściany. Niestety szczególnie w małych domach problem nadmiaru odzieży i obuwia zamyka się właśnie w przedsionku. To w obrębie jego powierzchni magazynujemy wszystko to co nie jest nam potrzebne lub po prostu nie ma swojego wyznaczonego miejsca.

Niestety zrobiony w ten sposób „pozorny porządek” to tylko chwilowe rozwiązanie. Prędzej, czy później natłok rzeczy przewracających nam się niemalże po podłodze zacznie nas denerwować i złościć.

Jeśli zatem masz liczną rodzinę lub z góry wiesz, że nie pomieścisz wszystkich swoich rzeczy w szafie umiejscowionej w sypialni zainwestuje w garderobę, która umiejscowisz właśnie w przedsionku.

Przedsionek, to takie miejsce w domu, w którym zatrzymujemy się zazwyczaj tylko na chwilkę, zazwyczaj podczas wchodzenia do domu bezpośrednio z dworu.

Szybka akcja w postaci ściągnięcia odzienia wierzchniego zazwyczaj nie trwa nawet kilku minut. Od razu przenosimy się do dalszej części domu. Być może dlatego miejsce to jest w wielu domach traktowane po macoszemu.

Idealnie zaprojektowany przedsionek to natomiast taki, który jest przede wszystkim przestronny i czysty. Ludzie do niego wchodzący i wychodzący nie powinni mieć problemu z poruszaniem się w jego obrębie, nie powinno być np. takiej sytuacji, że nie ma w nim miejsca na swobodne odwrócenie się, czy obrót.

przedsionek

Dobrym rozwiązaniem jest zatem już na etapie budowy rozplanowanie tego miejsca. Najlepiej tuż przy nim zorganizować osobne pomieszczenie na odzienie wierzchnie. Może mieć nawet kilka metrów kwadratowych. Ważne, że sterta rzeczy nie będzie niepotrzebnie przewracała się po kątach, a my zyskamy poczucie porządku i ładu.

Zmorą przedsionków, szczególnie tych bardzo małych są także liczne pary drzwi. Najgorszą z możliwych sytuacji jest taka, gdzie skrzydła drzwi otwierają się na zewnątrz, skutecznie uniemożliwiając jakąkolwiek komunikację w przedsionku.

Najlepszym rozwiązaniem, oczywiście z niektórych względów niemożliwym do zastosowania w niektórych domach są wówczas drzwi przesuwne, montowane bezpośrednio w ścianie. Możemy je zakupić w różnych sklepach budowlanych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *