Kiedy znudzi Ci się Twoja ściana  

maj 08, 15 Kiedy znudzi Ci się Twoja ściana   

Wiosna to najlepszy czas na odnawianie i porządki. To o tej porze roku najczęściej zaczynamy remonty – razem z naturą stajemy się gotowi na nowe. Tylko jakie?

Zmiana koloru

Jedną z łatwiejszych metod na zmianę wyglądu mieszkania jest odświeżenie jego ścian. Można to zrobić na różne sposoby – oczywiście najbardziej popularną metodą jest zwykłe malowanie. Malowanie jednak wymaga dużego nakładu pracy i czasu – często wiąże się z koniecznością oczyszczenia ściany ze starych warstw pokrycia i kilkukrotnego powlekania jej nową farbą. Jeśli nasza ściana jest ciemna będziemy musieli pokryć ją najpierw podkładem, który umożliwi jej przemalowanie na jaśniejsze kolory. Jeśli jednak liczymy się z dużymi wydatkami to warto zainwestować w porządną ekipę malarską, wyjechać na weekend i wrócić do odmienionego domu.

Tapety

Ścianę można zmienić także w prostszy od malowania, a przy tym bardziej efektowny sposób – poprzez położenie na nią tapety. Niektóre tego typu pokrycia przykleimy samodzielnie. Nieograniczony wybór tapet może zawrócić w głowie – w ofercie są już nawet fototapety imitujące cegłę i beton, co pozwoli Ci w łatwy i bezinwazyjny sposób uzyskać efekt loftu. Jeśli tęsknisz za śródziemnomorskimi widokami, dżunglą lub panoramą ulubionego miasta – nic prostszego. Możesz także okleić ścianę tapetą dekoracyjną – w paski, kwiaty czy inne wzory, o których zawsze marzyłeś. W ten sposób nadasz pomieszczeniu zupełnie inny wymiar i charakter.

tapeta

Dekorowanie

Jeśli nie mamy czasu, żeby od razu zmieniać cały wygląd ściany, możemy na niej coś powiesić i w ten sposób sprawić, że będzie inna. Popularne teraz kanwasy oferują całe mnóstwo obrazków małych i dużych – na płótnie zostaje nadrukowany dowolny rysunek, zdjęcie czy wzór, dzięki czemu możesz nawet stworzyć spersonalizowaną i w pełni oryginalną dekorację. Na rynku dostępne są także szablony, które pozwolą pokryć Twoje ściany w fantazyjne wzory w innym kolorze niż reszta powierzchni. W taki sposób możesz na przykład namalować w swoim salonie drzewo czy motyla. Ścianę ożywią także plakaty, lustra i inne dekoracje, które można powiesić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *