Jak wybrać telewizor do salonu?

telewizorTelewizor to dziś niezbędny element wyposażenia nowoczesnego salonu. Zanim jednak udamy się do sklepu by wybrać dla siebie jeden z licznych dostępnych na rynku modeli, musimy pamiętać o kilku kryteriach.

 

Po pierwsze: wielkość

Oprócz dostępnej w naszym salonie przestrzeni, warto wiedzieć jaka odległość od ekranu zapewni nam najlepszy odbiór wyświetlanego obrazu. Jak to się ma do wielkości telewizora? Dzieląc przez 3 podaną w centymetrach odległość sofy od telewizora otrzymamy minimalną przekątną ekranu. By przeliczyć ją na cale wystarczy otrzymany wynik podzielić przez 2,52.

Po drugie: lokalizacja

Telewizory nowej generacji są płaskie i cienkie, co powinno ułatwiać wkomponowanie ich w wystrój salonu. Płaskie ekrany można postawić na wybranych meblach: szafkach, stolikach, specjalnych regałach i półkach. Dobrym pomysłem jest zamontowanie telewizora na ścianie. Wtedy należy jednak pamiętać o schowaniu kabli – by nie psuły wystroju wnętrza lub nie przeszkadzały, np. gdy w domu znajdują się małe dzieci.

Po trzecie: wygoda

Warto pomyśleć o zorganizowaniu specjalnego kącika wypoczynkowego. Odpowiednia odległość sofy od ekranu oraz usytuowanie telewizora na wprost patrzącego zapewni optymalną jakoś obrazu. Dobrze jest postawić telewizor w takim miejscu w salonie by światło dzienne nie padało na ekran. Jeśli nie jest to możliwe, odpowiednie rolety lub zasłony powinny zmniejszyć niepożądany efekt.

Biorąc pod uwagę wymienione kryteria możemy śmiało szukać telewizora, który spełni wszystkie nasze wymagania. Następnie nie pozostaje nam już nic innego jak wspólnie z rodziną zrelaksować się przed ekranem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *