Jak wybrać dywan? O czym pamiętać?

paź 22, 16 Jak wybrać dywan? O czym pamiętać?

Urządzając wnętrza, sporo osób dobiera poszczególne sprzęty, dodatki czy meble z dużą starannością. Tak samo jest z dywanem, jakiego dobór nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Kolorystyka i wzory

Kolor odgrywa ważną rolę. Powinien być dobrany do całego pomieszczenia i pasować do firan oraz mebli. Jednak dobór ten może być na zasadzie kontrastu albo też podobieństwa. Kontrastowy dobór widoczny jest na przykładzie zestawienia czerni z bielą, jakie doskonale do siebie pasują. Natomiast podobieństwa dobrze wyglądają w kolorach tej samej tonacji, tylko na przykład w różnym natężeniu.

Na pewno też bezpieczne są połączenia beżów z jasnymi brązami, to też jedno z popularniejszych połączeń. Gdy mowa o kolorystyce, to ważne jest też dobranie właściwych worów do kolorystyki i klimatu wnętrza. Na pewno pięknie wyglądają dywany tradycyjne, jednak raczej niekoniecznie będą dobrze prezentowały się w nowoczesnym wnętrzu. Warto mieć to na uwadze.

Dobór dywanu w zależności od przeznaczenia

Warto dobierać dywany pod kątem ich przeznaczenia. To znaczy, że inny dywan warto wybrać do salonu, a inny do sypialni. W różnych miejscach bowiem dywan jest narażony mniej lub bardziej na zabrudzenia, a do tego jest on eksploatowany w większym lub mniejszym stopniu. Dlatego warto zwrócić uwagę na jego odporność na plamy, trwałość, ale i miękkość. To na pewno sprawi, że taki dywan posłuży nam dłużej. Przeczytaj więcej pod tym adresem: http://togethermagazyn.pl/o-czym-warto-wiedziec-wybierajac-dywan/

rainbow-1339809_960_720

Jaki dywan do sypialni, a jaki do dziecięcego pokoju?

W sypialni na przykład doskonale sprawdzi się dywan z dłuższym włosiem, bardziej miękki. Dzięki temu będziemy mieć większe poczucie komfortu, wstając rano i kładąc bose stopy na podłogę. Bardzo popularne są dywany typu shaggy, właśnie z długim włosiem. Gdy chodzi o dywan do pokoju dziecięcego, to na pewno powinien on być pełny kolorów i ciekawych wzorów. W ten sposób wkomponuje się dobrze w barwny dziecięcy pokój.

Kolejną sprawą jest to, że musi być odporny na plamy. Dzieci bowiem potrafią zrobić dużo bałaganu, jaki później trzeba okiełznać. Dywan musi być również dość miękki, bo dzieci jednak spędzają sporo czasu na podłodze. To przecież najlepsze miejsce do szalonej zabawy. Zastanówmy się zatem, jaki dywan będzie najlepiej spełniał swoją funkcję w danym pomieszczeniu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *