Jak wybrać dobry zlewozmywak?

sty 28, 15 Jak wybrać dobry zlewozmywak?

Zlewozmywak większości z nas nie kojarzy się dobrze, jednak stanowi on jeden z najważniejszych i najczęściej używanych elementów naszej kuchni. Chyba nikt nie wyobraża sobie kuchni bez zlewozmywaka. Jak go dobrać, żeby wpasował się w wystrój, był funkcjonalny i jednocześnie uprzyjemniał nam zmywanie naczyń?

Na początek trzeba się zastanowić, czy nasz zlewozmywak będzie miał pomocnika w postaci zmywarki. Jeżeli tak, to możemy pomyśleć o kupnie zlewu jednokomorowego z ociekaczem. Dla tradycjonalistów i osób które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na zakup zmywarki, wygodniejszy okaże się zapewne dwukomorowy. Większy zlewozmywak zdecydowanie poprawia komfort użytkowania przy codziennym zmywaniu. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście metraż naszej kuchni – nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na zamontowanie dużego zlewu. W takich przypadkach możemy pomyśleć o wyborze kształtu dopasowanego do naszych możliwości. Najpopularniejsze są oczywiście zlewy prostokątne i kwadratowe. Producenci oferują nam również takie w kształcie litery L, owalu, koła czy trapezu.

zlewozmywak

Kiedy wybierzemy już wielkość i rozmiar naszego zlewu, musimy przejść do kolejnej decyzji – sposobu montażu. W sklepach mamy do wyboru zlewy nakładane bezpośrednio na szafkę (zamiast blatu) lub wpuszczane w blat. Pojawiają się także zlewozmywaki podwieszane od spodniej części blatu, które umożliwiają dowolne rozstawienie pojedynczych komór.

Aby do poprzednich pytań i wątpliwości nie powracać za szybko, musimy dobrze przemyśleć z czego nasz zlew powinien być wykonany, aby służył nam jak najdłużej. Najchętniej kupowane są zlewozmywaki ze stali szlachetnej. Równie często klienci wybierają zlewy emaliowane. Niestety cechują się one tym, że są trudne do utrzymania w czystości. Jeżeli zdecydujemy się jednak na taki rodzaj zlewu, to trzeba pamiętać, że powinniśmy unikać czyszczenia ich silnie działającymi detergentami.

Do naszego wyboru są również zlewozmywaki granitowe i kwarcowe, które wyglądem przypominają naturalny kamień. Takie zlewy charakteryzuje przede wszystkim bardzo duża odporność na wysokie temperatury. Najwyższą wytrzymałość posiadają zlewozmywaki z przewagą minerału w kompozycie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *