Jak wybierać zlewozmywak?

Remont kuchni, to także wymiana wielu rożnych urządzeń i sprzętów, ich radykalne odnowienie, dopasowanie do nowego wystroju pod kątem koloru, fasonu oraz funkcjonalności. Nie można nie docenić znaczenia tak niezbędnego wyposażenia kuchni jak kran i zlewozmywak. Urządzenia te muszą być estetyczne, niezawodne, nowoczesne i ładnie komponować się z całością odnawianego kuchennego wnętrza.

Do wyboru mamy bardzo wiele kształtów, wielkości, kolorówi rodzajów tworzyw. Musimy zacząć od ogólnej koncepcji projektu naszej nowej (lub głęboko odnawianej) kuchni. Planujemy więc najdogodniejsze ciągi komunikacyjne i „produkcyjne” przy szykowaniu posiłków. Sprawdzamy, w którym miejscu będzie  nam najporęczniej i jakiej wielkości miejsce zdołamy wygospodarować na zlew. Potem już tylko ustalamy najbardziej pożądany kolor i udajemy się do sklepu realnego, albo jeszcze lepiej wirtualnego.

 zlewozmywak

Powinniśmy najpierw zdecydować czy chcemy mieć poziomą baterię kranową w ścianie czy pionową w obudowie zlewu. Następnie wyszukujemy (a w dobrym internetowym sklepie z ogromną łatwością po prostu wysortujemy) potrzebną nam szerokość zlewozmywaka. Kształt możemy sobie dowolnie (w ramach  możliwych wymiarów z planu naszej kuchni) wybrać jako prostokątny, kwadratowy, okrągły, owalny, a nawet zagospodarowujący narożnik. Szczególnie te ostatnie formaty zyskały duże uznanie, pozwalając najlepiej wykorzystać powierzchnie niewielkich kuchni.

Kolejny wybór – to decyzja, czy chcemy mieć zlewozmywak wbudowany, nakładany czy do podbudowy, wynika to z obranej już szerszej koncepcji wystroju kuchni. Ile, jakich komór (są zlewy jedno, półtora lub dwu komorowe) powinien mieć nasz zlewozmywak i czy chcemy, by był z jakimś ociekaczem. Ów ociekacz może mieć odpływ lub być go pozbawionym. Wybór jest niemały – co  zamiast czego, albo kosztem czegoś, lub też wszystko łącznie. Najlepiej, żeby w tym zakresie wypowiedziały się panie domu, one bowiem z doświadczenia wiedzą to najlepiej. Również (mające zmysł praktyczny, ale i estetyczny) nasze panie pomogą zadecydować odnośnie koloru, materiału i sposobu wykończenia powierzchni zlewozmywaka. Wszystkie te cechy są niezwykle ważne i muszą jak najtrafniej dopełnić zharmonizowaną całości, jaką chcemy stworzyć w naszej wymarzonej nowej kuchni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *