Jak urządzić przedpokój?

mar 14, 17 Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój to specyficzne pomieszczenie – pełni on rolę ciągu komunikacyjnego, a także jest miejscem, w którym przechowujesz różnego rodzaju domowe sprzęty oraz ubrania. Połączenie tych dwóch funkcji sprawia, że aranżacja przedpokoju bywa kłopotliwa. Jak zatem sprawić, aby to pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale tez prezentowało się znakomicie?

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, jakie widzą goście odwiedzający twoje mieszkanie. W związku z tym jest on w pewnym sensie wizytówką całego wnętrza. Dlatego właśnie pomieszczenie musi prezentować się znakomicie. Co jednak z jego funkcjonalnością? Jakie meble i sprzęty powinny znaleźć się w przedpokoju?

Zacznij od szafy

Jest to bowiem najważniejszy element wyposażenia przedpokoju. To właśnie dzięki niej utrzymasz w korytarzu porządek, bo w szafie schowasz wszystkie ubrania, buty i różnego rodzaju domowe sprzęty. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie szafy na wymiar, która będzie idealnie dopasowana do architektury pomieszczenia. Ponadto najlepiej jest zdecydować się na przesuwne drzwi, które nie będą ograniczały swobody ruchów w ciągu komunikacyjnym.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór szafy wyposażonej w kosze lub półki do przechowywania obuwia, a także miejsce na odkurzacz, wiadro oraz mop do mycia podłogi.

Siedzisko

W dobrze zaplanowanym przedpokoju nie powinno zabraknąć siedziska, na którym można usiąść i wygodnie ubrać buty. Bardzo modnym rozwiązaniem są ławki – możesz wybrać ławkę z obiciem lub bez – taki mebel nie przytłoczy pomieszczenia i sprawi, że będzie się ono prezentowało lekko i modnie. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń nad ławką lub innym siedziskiem możesz zawiesić lustro czy wieszak na kapelusze i szale.

Aby pomieszczenie faktycznie spełniało swoje funkcje należy również pamiętać o zachowaniu ciągu komunikacyjnego. Meble nie powinny ograniczać swobody ruchów, dlatego w przedpokoju lepiej zrezygnować z głębokiej szafy czy dużej komody. Zadbaj także o odpowiednie oświetlenie – w przedpokoju zazwyczaj nie ma okien, dlatego jedno źródło światła może okazać się niewystarczające. Ponadto pamiętaj także o doborze dodatków do przedpokoju – cenne wskazówki na ten temat znajdziesz na http://www.matkamezatka.pl/2017/04/najlepsze-dekoracje-do-przedpokoju.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *