Jak urządzić pokój na poddaszu?

mar 15, 15 Jak urządzić pokój na poddaszu?

Użytkowe poddasze to ostatnio bardzo częsty sposób na zaadoptowanie górnej części domu. Niestety jak się okazuje ze względu na liczne skosy i często niewielkie powierzchnie użytkowe mamy problem z takim rozmieszczeniem wszystkich elementów i wyposażenia, by wnętrze rzeczywiście było funkcjonalne.

Kilka porad dotyczących aranżacji pomieszczeń na poddaszu

Sypialnia to od razu po salonie najważniejsze pomieszczenie dla naszego domu. Nie trudno się zatem dziwić, że to jej aranżacja zajmuje nam najwięcej czasu. Miejsce relaksu i wypoczynku jest ważne dla każdego człowieka . Zwłaszcza jeśli większą część swojego życia spędza w pracy. Relaks szczególnie w sypialni jest nieodzownym pomocnikiem w zmierzeniu się z trudnymi warunkami życia codziennego, które każdy z nas prędzej czy później doświadcza.

Jeśli zatem zamierzamy zaaranżować sypialnię na poddaszu powinniśmy dołożyć wszelkich starań by była ona zaprojektowana idealnie pod względem każdego szczegółu.

Idea dobrej aranżacji przede wszystkim powinna opierać się na odpowiednim ustawieniu łóżka. Powinniśmy wziąć przy tym pod uwagę obecność oświetlenia oraz łatwość poruszania się dookoła niego (np. podczas wstawania).

Najczęstszym błędem w zakresie ułożenia swojego łóżka jest umieszczenie nagłówka tuż przy skosie, tak, że podczas wstawania uderzamy głową w sufit.

Planując rozmieszczenie poszczególnych sypialni na poddaszu weźmy także pod uwagę drzwi wewnętrzne. Nie powinny one bowiem stykać się ze sobą podczas otwierania, ani przeszkadzać nam w poruszaniu się po pokoju.

W sypialni na poddaszu na szczęście nie musimy zmieścić zbyt dużo mebli. W zupełności wystarczy wygodne łóżko oraz szafka nocna i lampka, która umili nam czytanie ulubionej książki. A jeśli książki to z pewnością przydadzą się również półki lub cały regał.

Dobrym rozwiązaniem jest także zaplanowanie tuz przy sypialni garderoby, w której zmieścimy wszystkie ubrania oraz obuwie. W ten sposób zaoszczędzimy sobie bałaganu, który normalnie tworzy się przez nie w całym naszym mieszkaniu.

tapetawsypialni

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *