Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

mar 19, 15 Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Pojawienie się dziecka w naszym domu to ogromne wydarzenie. Dlatego o urządzenie pokoju dla niemowlaka warto zadbać odpowiednio wcześnie, aby nasz maluch od początku czuł się w nim dobrze i bezpiecznie.

Niezależnie od tego, czy dla dziecka od razu będzie przeznaczony osobny pokój, czy też tylko zaadaptowany kącik w pokoju rodziców, to powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Przede wszystkim pokój dla dziecka powinien być przytulny, dlatego ważne jest odpowiednie dobranie koloru ścian. Nie powinniśmy kierować się przeświadczeniem, że dziewczynki powinny mieć pokoje różowe, a chłopcy niebieskie. W pokoju niemowlęcia powinna dominować łagodna kolorystyka, zatem najlepiej zdecydować się na kolory pastelowe. Na ścianach powinny pojawić się wyraziste akcenty, które będą przyciągały wzrok naszego malucha  i pomogą mu poznawać otoczenie.

Równie ważne jest odpowiednie dopasowania oświetlenia. Małe dzieci nie przepadają za ostrym światłem, dlatego warto wymienić żarówki na takie o mniejszej mocy. Przyda się także lampka nocna, która będzie dawać delikatne światło. Równie dobrym rozwiązaniem są rolety w oknach.

Wybór mebli i gadżetów powinien być jedną z przyjemniejszych części urządzania pokoju, jednak często dostarcza nam wielu problemów. Głównie dlatego, że wszystkie mebelki dziecięce wyglądają uroczo, ale równie dużo kosztują. Na początek możemy więc ograniczyć się tylko do niezbędnych sprzętów, a resztę pokoju wyposażać w miarę naszych potrzeb.

pokoj dziecka

Najważniejszym meblem w pokoju naszej pociechy będzie oczywiście łóżeczko. Najpopularniejsze są łóżeczka szczebelkowe, w których mamy możliwość regulować wysokość. Warto także zainwestować w wygodny materac dla noworodka oraz materac-przewijak pokryty ceratą. Możemy również zdecydować się na osobną komodę do przewijania lub po prostu przewijać dziecko na łóżku. W pokoju nie powinno zabraknąć fotela, w którym mama będzie mogła spokojnie karmić dziecko. Ponadto przyda się szczelnie zamykany kosz na pieluchy oraz komoda na kosmetyki i ubranka.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *