Jak urządzić mieszkanie tanim kosztem?

paź 29, 12 Jak urządzić mieszkanie tanim kosztem?

Kryzys w całej Europie, także w Polsce, jest już zjawiskiem każdemu znanym. Niestety nie ma na razie widoków na rychłą poprawę tego stanu, dlatego musimy nauczyć się z nim po prostu żyć. Jak zatem poradzić sobie z urządzeniem mieszkania za niewielkie pieniądze, ale w taki sposób, by było ładne i funkcjonalne? Odpowiedzią jest recykling. Oto kilka pomysłów na samodzielnie wykonane meble.

Kanapa jest prawdopodobnie najważniejszym meblem w salonie. To na niej odpoczywamy po pracy, spędzamy czas z rodziną i gośćmi, oglądamy telewizję, czytamy gazety. Nie może jej zabraknąć. Niestety dobra kanapa – a przez dobra mam na myśli, że jest wygodna, ładna i pomieści kilka osób – jest dość droga. Aby nie musieć wydawać na nią fortuny, albo brać kredytu na kilka lat, możemy zrobić ja sami. Oczywiście nie jest to takie proste, jak wybranie kanapy w katalogu i zaczekanie na ekipę dostawczą, ale za to może przynieść sporo frajdy i satysfakcji. Z czego zrobić kanapę? Na przykład z palet, poustawianych odpowiednio w salonie. Warto je najpierw oszlifować i pomalować. Na tak przygotowane palety wystarczy poukładać miękkie materace, kolorowe poduszki, podpórki i podłokietniki i kanapa gotowa. Innym pomysłem jest zrobienie siedziska z wielu kolorowych poduszek, zszytych ze sobą.

Świetnym pomysłem na mniejsze siedziska lub stoliki będzie wykorzystanie niepotrzebnych nam rzeczy. Na przykład ściągnięte taśmami stare kolorowe czasopisma mogą nam właśnie posłużyć, jako nocny stoliczek. Przy odrobinie wyobraźni i umiejętności technicznych, wyczarujemy sobie wspaniały fotel z pustych butelek PET. Takie własnoręcznie wykonane meble z pewnością zadziwią każdego gościa.

 fotel z butelek

W naszym mieszkaniu przydadzą się na pewno półki na książki i inne bibeloty. Z czego możemy je w łatwy sposób wykonać? Tutaj ponownie przydadzą się stare magazyny kolorowe, które sklejone i odpowiednio obcięte można przekształcić w pomysłową półkę. Można wykorzystać też stare, odmalowane pojemniki i skrzyneczki, w których przechowamy nasze rzeczy.

 

Lampy to bardzo wdzięczne przedmioty, jeśli chodzi o recyklingowe twory. Można bowiem zrobić je z naprawdę wielu różnych rzeczy, poza tym w internecie znajdziemy mnóstwo pomysłów godnych powielenia. Do wykonania lampy można użyć na przykład pustych butelek po winie, zawleczek od puszek, papierowych parasolek do drinków, a nawet ze zwykłego sznurka. Wystarczy przegrzebać sieć w poszukiwaniu poradników.

 

 lampa z zawleczek

W salonie potrzebny nam będzie także stolik do kawy. Można wykonać go na przykład ze starego okna. Wystarczy jedynie dodać nóżki i gotowe. Innym ciekawym pomysłem, który sprawdzi się też w małych mieszkaniach, jest stolik z retro walizek. Możemy w nich dodatkowo pochować różne bibeloty.

stolik z walizki

Moda na tworzenie mebli i przedmiotów użytkowych z materiałów pochodzących z recyklingu, coraz bardziej się rozprzestrzenia. Jest to nie tylko sposób na ochronę środowiska, w którym żyjemy, ale także na bardzo oryginalne meble do naszego mieszkania.

źródło grafik: domosfera.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *